پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

سینوپک در قزاقستان پتروشیمی می‌‍‌سازد

سینوپک در قزاقستان پتروشیمی می‌‍‌سازد

پتروشیمی در قزاقزستان

 

به گزارش پک هاوس به نقل از نیپنا , شرکت سینوپک چین یک مجتمع پتروشیمی با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 275 هزار تن اتیلن و دو واحد پلی‌اتیلن با ظرفیت تولید سالانه 625 هزار تن در قزاقستان می سازد.

 

شرکت سینوپک چین اعلام کرد که برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی با خوراک گاز و با همکاری شرکت دولتی نفت و گاز قزاقستان (کازمونای‌گاز) در منطقه آتیراو قزاقستان موافقت کرده است و تصمیم نهایی برای سرمایه گذاری در سال 2024 میلادی گرفته می‌شود.

 

توافقنامه ساخت این مجتمع پتروشیمی در حاشیه دیدار و مذاکرات شی جین پینگ، رئیس جمهور چین با سران کشورهای آسیای مرکزی و پنج جمهوری تازه استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی سابق درباره تقویت همکاری‌های اقتصادی از جمله انرژی در شیان واقع در استان شانشی چین، امضا شد.

 

سینوپک اعلام کرد که دو طرف موافقت کردند که یک مجتمع پتروشیمی با خوارک اتان فرآوری شده از میدان‌های گازی قزاقستان و ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 275 هزار تن اتیلن بسازند.

 

این گزارش می‌افزاید، سینوپک و کازمونای‌گاز با ساخت دو واحد پلی‌اتیلن با ظرفیت تولید سالانه 625 هزار تن نیز موافقت کردند. رئیس‌جمهوری چین به تازگی با قاسم جومارت توکایف، همتای قزاقستانی دیدار و درباره تعمیق روابط تجاری و اقتصادی چین و قزاقستان گفت‌وگو کردند. سه شرکت اصلی نفت دولتی سینوپک، پتروچیانا و سینوک همگی قبلاً در بخش نفت و گاز قزاقستان سرمایه گذاری کرده‌اند.

 

پتروچاینا یکی از اعضای کنسرسیومی است که اکنون در حال توسعه میدان کاشاگان، دومین میدان تولیدی بزرگ قزاقستان، در کنار شرکت های بزرگ نفتی غربی و کازمونای‌گاز است.

 

سایر اخبار را دنبال کنید:

 

بازار جهانی مواد افزودنی مصرفی در پوشش ها

اوپک مشتاقانه منتظر بازگشت کامل ایران به بازار نفت است

پوشش اپوکسی ضدحریق برای کاربردهای ساختمانی توسط PPG به بازار آمد

Ascend در ECS حلال های قابل بازیافت و آمین های خود را به نمایش گذاشت

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.