توسعه متوازن با رویکرد گسترش زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی

توسعه متوازن با رویکرد گسترش زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی

گسترش زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی

 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رویکرد گسترش زنجیره ارزش را از مهمترین سیاست‌های این شرکت خواند و بر توسعه متوازن صنعت پتروشیمی تأکید کرد.

 

به گزارش پک هاوس به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی به مناسبت «هشتم دی، روز صنعت پتروشیمی» از مجتمع پتروشیمی شیراز (مرودشت)، به‌عنوان نخستین مجتمع احداث شده در صنعت پتروشیمی بازدید و ضمن ابلاغ پیام تبریک وزیر نفت به مناسبت روز صنعت پتروشیمی، بر بالندگی این صنعت ارزش‌آفرین تاکید کرد.

 

وی افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری درباره تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها و نظر به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید بیش از گذشته در توسعه صنعت پتروشیمی بر استفاده حداکثری از توان داخلی به ویژه بهره‌گیری از ظرفیت و قابلیت شرکت‌های دانش‌بنیان در بومی‌سازی تجهیزات و نیازهای راهبردی از جمله تولید کاتالیست‌ها توجه کرد.

 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه ماموریت اصلی این شرکت، راهبری، هدایت و بسترسازی مناسب برای سرمایه‌گذاری است، اظهار کرد: از اولویت‌های مهم و راهبردی این شرکت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری توسعه متوازن صنعت پتروشیمی با توجه به رویکرد گسترش زنجیره ارزش است.

 

مروری برفعالیت‌ها و اقدام‌های توسعه‌ای مجتمع پتروشیمی شیراز، ارائه و بررسی چالش‌ها و مسائل پیش رو، از جمله موارد مطرح شده در جریان بازدید یک روزه معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از مجتمع پتروشیمی شیراز بود.

 

 

سایر اخبار را دنبال کنید:

 

ساخت ۲۲ طرح جدید پتروشیمی تا سال ۲۰۲۵ میلادی در اندونزی

افزایش 2 درصدی تولید پتروشیمی بندر امام نسبت به سال گذشته

سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیون یورویی برای پایداری خوراک اتان پتروشیمی‌ها

ضعف بازار در سال جدید و دورنمای کاهشی محصولات پتروشیمی

کاهش ۳ درصدی قیمت نفت با افزایش مبتلایان به اومیکرون

برگزاری نشست «آشنایی با صنعت رنگ، پوشش و چسب» ۱ دی ۱۴۰۰

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.