آغاز طرح‌های توسعه ای پتروشیمی اروند از سال 1401

آغاز طرح‌های توسعه ای پتروشیمی اروند از سال 1401

توسعه ی پتروشیمی الوند از سال ۱۴۰۱

 

مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به افزایش ۳۰۰ درصدی سود شرکت پتروشیمی اروند در ۹ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل، از آغاز طرح‌های توسعه این شرکت‌ در سال آینده خبر داد.

به گزارش پک هاوس به نقل از روابط عمومی پترروشیمی اروند،  حسن نشان زاده مقدم در دیدار با مدیرعامل بانک ملت گفت: دو دهه قبل، شرکت پتروشیمی اروند به عنوان بزرگترین زنجیره کلر دنیا پایه گذاری شد و هم اکنون افزون بر آن، بزرگترین زنجیره PVC کشور و دومین زنجیره بزرگ خاورمیانه به شمار می‌رود.

 

وی افزود: شرکت پتروشیمی اروند به عنوان اصلی ترین تامین کننده خوراک مجتمع‌های PVC کشور و تنها تامین کننده خوراک کلر پتروشیمی کارون در زمینه ایزوسیانات‌ها و خوراک پتروشیمی خوزستان به عنوان تولید کننده پلی‌کربنات‌ها، وظیفه‌ی سنگینی را در صنعت پتروشیمی کشور به دوش می‌کشد.

 

مدیرعامل پتروشیمی اروند ادامه داد: محصول استراتژیک کاستیک از دیگر محصولات سبد پتروشیمی اروند است که در صنایع مختلف، از نفت، گاز، پتروشیمی ، پزشکی تا خودروسازی و آلومینیوم کاربرد دارد و «اروند» تولید کننده بیش از ۹۵ درصد کاستیک ایران است که از این حیث تکلیف بزرگی را در صنعت پتروشیمی کشور بر عهده داریم.

 

نشان زاده در ادامه با حائز اهمیت خواندن نقش پتروشیمی اروند در صنعت کشور تاکید کرد: پتروشیمی اروند سرآمد پتروشیمی های کشور است و همکاران ما موفق شده‌اند امسال نیز به مانند سال‌های گذشته، روند رو به رشد تولید و خلق ثروت برای اقتصاد کشور را ادامه دهند.

 

وی با تشریح عملکرد این شرکت در شرایط سخت تحریم افزود: در ۹ ماهه سال گذشته، بیش از ۴۳۰۰ میلیارد تومان فروش داشتیم که امسال این عدد در مدت مشابه به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است که نشان از افزایش ۳۰۰ درصدی فروش در سال جاری دارد.

 

مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به همکاری بانک‌ها که به عنوان مهمترین منبع تأمین مالی در این صنعت می باشد اذعان داشت: بانک ها به عنوان مهمترین منبع تأمین مالی می باشند و ما به عنوان یکی از بزرگترین شرکت ‌های صنعت پتروشیمی کشور، علاوه بر سهامداری ابرپروژه الماس، طرح های توسعه خود را سال آینده به سمت اجرایی شدن پیش خواهیم برد و بنا داریم پروژه احداث واحد ۳۰۰ هزار تنی PVC را آغاز کنیم.

 

مدیرعامل بانک ملت در ادامه جلسه ضمن تبریک روز صنعت پتروشیمی، گفت: به دنبال رفع موانع و دغدغه‌ها در حوزه‌های بانکی‌ هستیم و فراتر از آن باید برای حل آنها راهکار پیدا کنیم.

دولت‌آبادی افزود: صنعت‌مردان باید تنها دغدغه‌شان‌ تولید و خلق ارزش‌ها باشد و تمامی دغدغه‌های مرتبط با موضوعات مالی و بانکی‌ را به بانک‌ها بسپارند و ما وظیفه خود می‌دانیم در حوزه تخصصی خود در کنار شرکت‌ها باشیم.

 

وی با اشاره به بانک محور بودن نظام تامین مالی تصریح کرد: تامین سرمایه در کشور ما برخلاف دیگر نقاط دنیا که از طریق بازار سرمایه انجام می‌شود، بانک‌ محور است و حدود ۹۰ درصد تامین مالی در کشور از طریق سیستم بانکی انجام می‌شود .

 

دولت آبادی در پایان با اشاره به نقش صنعت پتروشیمی در توسعه اقتصاد کشور تاکید کرد: بانک ملت هم‌در حوزه تامین ارزی پروژه ها و هم از طریق منابع ریالی برای توسعه و اجرای طرح‌های تکمیلی در کنار صنعت پتروشیمی کشور خواهد بود و بنا دارد نقش بیشتری را در این زمینه ایفا کند‌.

 

 

سایر اخبار را دنبال کنید:

 

توسعه متوازن با رویکرد گسترش زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی

ساخت ۲۲ طرح جدید پتروشیمی تا سال ۲۰۲۵ میلادی در اندونزی

افزایش 2 درصدی تولید پتروشیمی بندر امام نسبت به سال گذشته

سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیون یورویی برای پایداری خوراک اتان پتروشیمی‌ها

ضعف بازار در سال جدید و دورنمای کاهشی محصولات پتروشیمی

کاهش ۳ درصدی قیمت نفت با افزایش مبتلایان به اومیکرون

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.