پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

احداث پتروشیمی 1000 میلیاردی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اسلام آبادغرب

احداث پتروشیمی 1000 میلیاردی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اسلام آبادغرب

احداث پتروشیمی در منطقه ویژه اسلام آبادغرب

 

به گزارش پک هاوس به نقل از ایسنا, به گفته رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، واحد پتروشیمی هزار میلیارد تومانی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تا سال 1402 در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

جهانبخش شکری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه قرار است با سرمایه‌گذاری بخش دولتی چهارمین پتروشیمی مادر استان کرمانشاه در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب ظرف حدود دو سال آینده راه‌اندازی شود، افزود: از خوراک تولیدی این پتروشیمی می‌توان صنایع پایین دستی فراوانی ایجاد کرد.

 

وی ادامه داد: اولین واحد از این صنایع پایین دستی پتروشیمی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از حدود دو، سه ماه قبل کار خود را در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب آغاز کرده و اکنون در حال انجام است.

 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه سرمایه‌گذاری این واحد را هزار میلیارد تومان اعلام کرد که توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.

 

به گفته شکری، به احتمال زیاد ساخت این پروژه نزدیک به دو سال زمان نیاز دارد و احتمالا سال 1402 به بهره‌برداری برسد.

 

وی اشتغالزایی این پتروشیمی را هم نزدیک به 350 نفر دانست و خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید این واحد بیش از 73 هزار تن فرمالدهید، پرفرمالدهید و هگزامین در سال است که از  متانول تولیدی پتروشیمی چهارم برای خوراک آن استفاده خواهد شد.

 

 

منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب می‌تواند منطقه تخصصی صنایع پایین دست پتروشیمی باشد

 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با استفاده از پتروشیمی چهارمی که در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب احداث می شود می‌توان صنایع پایین دستی متعددی ایجاد کرد، یادآور شد: صنایع پتروشیمی متعددی را در این زمینه تعریف کرده ایم.

 

وی تاکید کرد: این منطقه می‌تواند فرصت مناسبی برای حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ایجاد انواع صنایع پایین دستی پتروشیمی باشد و حتی به منطقه تخصصی این صنایع تبدیل شود.

 

شکری دسترسی مناسب به بازار عراق را از جمله مزیت‌های این منطقه دانست که صادرات محصولات تولیدی پتروشیمی را تسهیل خواهد کرد.

 

سایر اخبار را دنبال کنید:

 

آغاز طرح‌های توسعه ای پتروشیمی اروند از سال 1401

توسعه متوازن با رویکرد گسترش زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی

ساخت ۲۲ طرح جدید پتروشیمی تا سال ۲۰۲۵ میلادی در اندونزی

افزایش 2 درصدی تولید پتروشیمی بندر امام نسبت به سال گذشته

سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیون یورویی برای پایداری خوراک اتان پتروشیمی‌ها

ضعف بازار در سال جدید و دورنمای کاهشی محصولات پتروشیمی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.