پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

تبدیل کربن‌ دی‌اکسید به مواد شیمیایی با باکتری

تبدیل کربن‌ دی‌اکسید به مواد شیمیایی با باکتری

تبدیل کربن دی‌اکسید به مواد شیمیایی صنعتی

 

محققان نوعی باکتری را تغییر داده تا توانایی تبدیل کربن دی‌اکسید به مواد شیمیایی صنعتی را پیدا کند.

 

به گزارش پک هاوس به نقل از خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از اینترستینگ اینجنرینگ، وقتی صحبت از راه‌های مبارزه با آلودگی می‌شود، کمتر کسی به باکتری‌ها فکر می‌کند. حال گروه تحقیقاتی دانشگاه نورث‌وسترن نوعی باکتری کشف کرده‌اند که می‌تواند ضایعات کربن‌ دی‌اکسید تجزیه کرده و به مواد شیمیایی ( خرید مواد شیمیایی ) ارزشمند تبدیل کند.

 

این اکتشاف می‌تواند نحوه دست و پنجه نرم کردن انسان با کربن دی‌اکسید و تغییرات اقلیمی را متحول کند. رشد سریع جمعیت از یک سو و تغییرات آب و هوایی از سوی دیگر فوری‌ترین چالش‌ها را پیش پای بشر گذاشته است. ریشه اکثر این چالش‌ها در انتشار و انباشت کربن دی‌اکسید در بیوسفر است.

 

گروه تحقیقاتی یک سویه باکتریایی را مهندسی کردند تا توانایی تبدیل کربن دی‌اکسید به استون ( خرید استونایزوپروپانول ( خرید ایزوپروپیل الکل ) را پیدا کند. این دو ماده معمولا با استفاده از روش‌های قدیمی و مصرف سوخت فسیلی تولید می‌شود. فرایند جدید تخمیر گاز قادر به حذف گازهای گلخانه‌ای از جو است.

 

دانشمندان با تجزیه و تحلیل چرخه زندگی این باکتری متوجه شدند در صورتی که این روش به صورت گسترده استفاده شود می‌تواند انتشار گازهای گلخانه‌ای را ۱۶۰ درصد در مقایسه با فرایندهای معمولی کاهش دهد.

 

اکتشاف جدید می‌تواند مانع از وقوع فاجعه آب و هوایی شود. در حال حاضر اکثر مواد شیمیایی از منابع فسیلی مانند نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ مشتق می‌شوند.

 

صنعت استون و ایزوپروپانول در بازار جهانی ۱۰ میلیارد دلار ارزش دارد. روش جدید تولید این مواد شیمیایی نه تنها می‌تواند مسیر تولید مواد شیمیایی صنعتی دیگر را توسعه دهد بلکه باعث بسته شدن چرخه کربن در صنایع مختلف می‌شود.

 

 

سایر اخبار را دنبال کنید:

 

برنامه تحول در تولید و صادرات متانول

رکورد مشارکت در بزرگترین رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی شکست

خبرسازی کذب درباره حضور نیروهای امنیتی چین در پروژه‌های نفتی ایران

پتروپالایشگاه شهید سلیمانی/ اقدام‌ دولت سیزدهم برای جلوگیری از بحران کمبود بنزین

افتتاح و کلنگ زنی ۲ طرح صنعتی شوشتر با حضور معاون وزیر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.