پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

جایگزین های مقرون به صرفه برای پلی آمید 66

جایگزین های مقرون به صرفه برای پلی آمید 66

جایگزین های مقرون به صرفه برای پلی آمید 66

 

جایگزین مقرون به صرفه پلی آمید 66 : شرکت مواد شیمیایی ویژه Lanxess در حال گسترش دامنه محصولات جدید پلی آمید 6 با افزودن دو نوع ماده بسیار تقویت شده است. که می تواند به عنوان یک جایگزین اقتصادی برای مواد پلی آمید 66 مورد استفاده قرار گیرد.

 

Durethan BKV50PH2.0 و Durethan BKV60PH2.0EF دارای محتوای فیبر شیشه ای کوتاه به ترتیب 50 و 60 درصد از نظر وزنی هستند. “P” در نام محصول مخفف “عملکرد” ​​است و مقاومت خستگی بالای این مواد را در برابر بارهای ضربان دار نشان می دهد.

 

این بدان معناست که این گریدها در برابر بارهای مکانیکی چرخه ای چند برابر مقاومت بیشتری نسبت به محصولات استاندارد با همان فیبر شیشه دارند.

 

برنامه های کاربردی بالقوه شامل سازه های پشتیبانی کننده برای ماژول های الکتریکی و الکترونیکی در باتری های وسایل نقلیه الکتریکی ، محفظه های روغن موتور ، ماژول های فیلتر روغن و درپوش های انتهایی ، پایه های موتور و شاسی ، پیستون های دمپر و پوسته های صندلی برای اتومبیل های سواری است. در مهندسی مکانیک ، مواد جدید برای اجزای دارای فشار زیاد مانند چرخ دنده مناسب هستند.

 

جایگزینی پلی آمید 66 با حفظ وزن مولفه ها

خصوصیات مکانیکی هر دو ترموپلاستیک با مدول بالا در سطح بالایی شبیه به خصوصیات مواد پلی آمید 66 قابل مقایسه است.

 

دکتر توماس لیندر ، متخصص توسعه Durethan توضیح می دهد: در نتیجه ، ما همچنین هر دو نوآوری محصول را به عنوان گزینه های مقرون به صرفه برای ترکیبات پلی آمید 66 می بینیم که اخیراً به دلیل محدود بودن در دسترس گران تر شده اند.

 

آزمایشات در Lanxess نشان داد که می توان از انواع محصول با همان محتوای الیاف شیشه و در نتیجه تراکم مواد یکسان استفاده کرد. در نتیجه وزن مولفه افزایش نمی یابد.

 

در Fakuma ، نمایشگاه بین المللی پردازش پلاستیک ، در اکتبر 2018 ، Lanxess اولین نمایندگان محصولات جدید را با Durethan BKV30PH2.0 ، BKV35PH2.0 ، BKV40PH2.0 و Durethan BKV130P ارائه داد.

 

میزان محتوای الیاف شیشه آنها بین 30 تا 40 درصد است. برنامه های قابل تصور شامل ماژول های دریافت هوا و فیلتر روغن برای اتومبیل ها و همچنین محفظه های تحمل بار ابزارهای برقی هستند.

 

Durethan BKV130P اصلاح شده توسط الاستومر به خصوص در برابر ضربه مقاوم است . و به عنوان مثال برای اجزای سیستم قفل کننده مبلمان مناسب است. هر چهار ترکیب نیز جایگزین مناسبی برای پلی آمید 66 هستند.

 

 

مقاومت در برابر کشش بهتر در دماهای بالاتر

مانند “خواهر و برادر” آنها ، دو ترکیب جدید بسیار تقویت شده با خواص مکانیکی و ساختاری بهبود یافته مشخص می شوند. لیندر می گوید: “به عنوان مثال ، مقاومت کششی آنها در دماهای بالا از انواع استاندارد پلی آمید 6 با همان محتوای الیاف شیشه بالاتر است.”

 

برای ارزیابی این رفتار تحت بار ضربان دار ، Lanxess یک آزمایش غربالگری ایجاد کرده است که بر اساس یک آزمایش معمولی است. این نشان داد که در زیر بار عرضی 65 مگاپاسکال ، طول عمر Durethan BKV50PH2.0 حدود هشت برابر بیشتر از یک پلی آمید استاندارد 6 با همان محتوای فیبر شیشه است. در یک مقایسه مشابه ، Durethan BKV60PH2.0EF رفتاری را نشان می دهد که حدود ده برابر بهتر است.

 

در عین حال ، Durethan BKV60PH2.0EF با خصوصیات جریان خوب آن مشخص می شود (جریان آسان ، EF). بنابراین ترموپلاستیک با وجود درجه بالایی از تقویت کننده الیاف شیشه ، پردازش آن آسان است. جریان پذیری آن از سطح مشابهی با پلی آمید 6 با محتوای الیاف شیشه 30 تا 35 درصد است.

 

خدمات مشتری دقیقاً از ابتدای تولید

خدماتی که Lanxess با آنها از شرکای پروژه در طول توسعه اجزای مورد استفاده در بارهای ضربان دار پشتیبانی می کند ، شامل طیف گسترده ای از آزمایشات قطعات است. لیندر توضیح می دهد: “تجهیزات موجود در مرکز فنی شیکر ما تمام آزمایشات فعلی لرزش را برای رفتار خستگی اجزا در کاربردهای خودرو پوشش می دهد.”

 

خدمات مشتری آن همچنین شامل آزمایشات آستانه فشار بر روی اجزای موجود در مدار خنک کننده خودرو و همچنین آزمایش فشار و بر عکس است.

 

همه این ها بخشی از خدمات هستند. تحت این برند ، Lanxess تخصص مهندسی خود را در زمینه تولید قطعات ترموپلاستیک برای مشتریان ارائه داده است.

 

آیا میدانستید از پلی آمید برای بهبود فضای داخلی خودروها در آینده استفاده خواهد شد ؟!!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.