پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

اتیلن گلیکول مونو استئارات و معرفی کامل این ماده

اتیلن گلیکول مونو استئارات و معرفی کامل این ماده

اتیلن گلیکول مونو استئارات چیست؟

 

اتیلن گلیکول مونو استئارات ( در لفظ انگلیسی : ethylene glycol monostearate ) که با نامهای گلیکول استئارات یا  گلیکول مونو استئارات یا اتیلن گلایکول مونو استئارات نیز شناخته میشود, یک ترکیب آلی است که از سبزیجات به دست می آید. رنگ آن زرد کم رنگ، مومی شکل و پوسته پوسته است.

 

اتیلن گلیکول مونو استئارات استر اتیلن گلیکول و اسید استئاریک می باشد . در آب نامحلول، اما محلول در الکل، اتر و کلروفرم، دارای ارزش ید کم، اسید کم و نقطه ذوب بالا است.

 

با توجه به این خواص، این ماده نسبتاً پایدار است، از این رو به طور گسترده در بسیاری از خواص مراقبت از پوست، مراقبت از مو و مراقبت شخصی استفاده می شود.

 

 

نام های دیگر :

  • گلیکول استئارات
  • گلیکول مونو استئارات
  • اکتادکانوئیک اسید
  • 2-هیدروکسی اتیل استر
  • 2-هیدروکسی استئارات
  • اسید استریک
  • 2-هیدروکسی اتیل استر

 

بنابراین دفعه بعد، اگر هر یک از نام های ذکر شده در بالا را مشاهده کردید، می توانید مطمئن باشید که محصول شما حاوی اتیلن گلیکول مونو استئارات می باشد .

 

 

 

کاربردهای اتیلن گلایکول منو استئارات

 

کاربردهای اتیلن گلایکول منو استئارات

 

 

عمدتاً در محصولات مراقبت شخصی و آرایشی مانند شستشوی دست، ژل دوش، شامپو، نرم کننده، خمیر دندان، ژل صورت، سرم مو و غیره به دلیل اثر مروارید کنندگی استفاده می شود.

 

همچنین به عنوان یک مات کننده و به عنوان یک عامل امولسیون کننده در بسیاری از محصولات حمام، کرم ها، لوسیون ها، مرطوب کننده ها، کرم های اصلاح و بسیاری از محصولات خانگی استفاده می شود.

 

یک حلال عالی است که به دلیل آن به عنوان یک افزودنی ضد یخ و ضد یخ استفاده می شود. در صنایع نساجی، صنایع دارویی و بسته بندی مواد غذایی کاربردها و کاربردهای فراوانی دارد.

 

 

نقش اتیلن گلیکول مونو استئارات در محصولات آرایشی و بهداشتی

 

به دلیل خواص مفید آن به طور گسترده در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. این ماده در محصولات آرایشی استفاده می شود نه به این دلیل که برای پوست یا موهای شما مفید است، بلکه به این دلیل که بافت و ظاهر فرمولاسیون را در محصولات مراقبت شخصی، مراقبت از پوست و مراقبت از مو بهبود می بخشد.

 

 

هدف اصلی استفاده در محصولات آرایشی، دادن ظاهری مروارید به فرمول محصول است، از این رو می‌توانید نام آن را در بسیاری از پاک‌کننده‌های صورت، شوینده‌های دست، ژل‌های دوش، شامپوها و خمیردندان‌ها پیدا کنید.

 

همچنین می تواند یک محصول شفاف را به محصول سفید رنگ تغییر دهد، اما کاملاً به مقدار اتیلن گلیکول مونو استئارات استفاده شده بستگی دارد.

 

به فرمول محصول ضخامت می بخشد و بافت محصول را نیز بهبود می بخشد. به طور کلی در سیستم های مبتنی بر سورفکتانت استفاده می شود که به تثبیت فرمول کمک می کند.

 

به عنوان یک مات کننده و به عنوان یک عامل امولسیون کننده در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و مو استفاده می شود. اتیلن گلیکول مونو استئارات به دلیل خاصیت نرم کنندگی در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست مانند کرم ها استفاده می شود.

 

 

فواید اتیلن گلیکول مونو استئارات در مراقبت از مو

 

 

 

آیا تا به حال فکر کرده اید که چه ماده شیمیایی به محصولات مراقبت از موهای شما ظاهری شفاف، سفید و مروارید می دهد؟ چرا شامپو یا نرم کننده شما مرواریدی و مات به نظر می رسد؟ چه چیزی آن را جذاب تر می کند؟ پاسخ اتیلن گلیکول مونو استئارات است که به راحتی در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست، مراقبت از مو و مراقبت شخصی استفاده می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم اتیلن گلیکول مونو استئارات و فواید آن در محصولات مراقبت از مو را توضیح دهیم.

 

این ماده پوسته پوسته زرد کم رنگ دارای خواص مفیدی است که به فرمول محصول ثبات می بخشد و ظاهر و بافت محصولات را بهبود می بخشد. از سبزیجات به دست می آید، از این رو در طبیعت زیست تخریب پذیر است. این ماده استر اتیلن گلیکول و اسید استئاریک است.

 

اتیلن گلایکول منو استئارات نامحلول در آب اما محلول در الکل ها، گلیکول ها، استرهای آرایشی و بهداشتی، روغن های معدنی داغ شناخته شده است. اجازه دهید نگاهی دقیق تر به برخی از مزایای “اتیلن گلیکول مونو استئارات” داشته باشیم:

 

عمدتاً به عنوان یک عامل مرواریدکننده در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود، زیرا اتیلن گلیکول مونو استئارات پس از گرم شدن در کامپوزیت سورفکتانت حل می شود و در طول فرآیند خنک شدن آن کریستال هایی ظاهر می شود که منجر به درخشندگی مرواریدی می شود.

 

به افزایش ویسکوزیته محصول کمک می کند و در نتیجه ضخامت محصول را افزایش می دهد.

 

به عنوان یک مات کننده در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود، زیرا فرمولاسیون محصول را مات یا شفاف می کند.

 

به دلیل خاصیت امولسیون کنندگی، در امولسیون کردن روغن در فرمول های مبتنی بر آب استفاده می شود و در نتیجه ثبات فرمول محصول را فراهم می کند. 2 مایع قابل جداسازی یعنی روغن و آب را در فرمول نگه می دارد که به طور کلی ترکیب کردن آن دشوار است.

 

خاصیت نرم کنندگی آن به تغذیه مناسب پوست سر و موهای شما کمک می کند و در نتیجه از خشکی موها جلوگیری می کند.

 

ماهیت غیر کومدون زا آن را به گزینه ای ایده آل در بسیاری از شامپوها، کرم های مو تبدیل می کند زیرا منافذ پوست سر شما را مسدود نمی کند. این از تجمع پوست سر جلوگیری می کند که می تواند باعث ایجاد شرایط مختلف مو و پوست سر مانند شوره سر، ریزش مو و نازک شدن مو شود.

 

به عنوان یک سورفکتانت در بسیاری از محصولات مراقبت از مو عمل می کند، زیرا به کاهش کشش سطحی بین 2 مایع یعنی روغن و آب کمک می کند. سورفکتانت دارای انتهای دوقطبی است، انتهای آبدوست که با مولکول‌های آب ترکیب می‌شود و انتهای چربی دوست با روغن و کثیفی موجود در سطح رشته‌های شما ترکیب می‌شود، بنابراین کمک می‌کند تا به راحتی از شر کثیفی و چربی پوست سر و مو در هنگام شستشو خلاص شوید.

 

به رشته‌ موهای شما حجم می‌دهد و آن‌ها را پرتر و درخشنده‌تر نشان می‌دهد.

 

رشته‌ موهای شما حجم می‌دهد

 

با سایر سورفکتانت ها و همچنین سایر مواد فعال موجود در فرمول سازگار است، بنابراین باعث ثبات محصول میشود .

 

این خواص مفید اتیلن گلیکول مونو استئارات، آن را به گزینه ای ایده آل در بسیاری از محصولات مراقبت از مو مانند شامپو، نرم کننده، سرم مو، اسپری مو و موس تبدیل می کند. به افزایش ضخامت محصولات مراقبت از مو کمک می کند و همچنین به بهبود بافت و ظاهر محصولات کمک می کند که باعث می شود محصولات مراقبت از موهای شما جذاب تر به نظر برسند.

 

 

عوارض جانبی اتیلن گلیکول مونو استئارات

 

برای استفاده موضعی بی خطر است. به طور گسترده در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود زیرا کاملا کاربر پسند است.

 

غیر سمی است و هیچ واکنش آلرژیکی روی پوست یا چشم ایجاد نمی کند. استفاده مکرر از آن نیز هیچ گونه حساسیت و حساسیتی ایجاد نمی کند. از این رو مونو استئارات اتیلن گلیکول کاربردهای گسترده ای نه تنها در صنایع آرایشی و بهداشتی بلکه در صنایع نساجی، دارویی و غذایی دارد.

 

فقط افرادی که دارای پوست بیش از حد حساس یا هر حساسیت پوستی دیگری هستند ممکن است نتوانند اتیلن گلیکول مونو استئارات را در محصولات آرایشی خود تحمل کنند. آنها ممکن است واکنش های آلرژیک مانند قرمزی، خارش یا تورم خفیف ایجاد کنند. در صورت تداوم واکنش آلرژیک، مصرف آن را قطع کرده و بلافاصله با پزشک مشورت کنید.

 

 

سایر مقالات پربازدید:

 

ترکیبات آلی در افزودنی های غذایی کدامند ؟
   
اسید اگزالیک و معرفی این ماده از مونو اتانول آمین چه میدانید ؟ مواد شیمیایی پرکاربرد را بشناسید ! مونو پروپیلن گلایکول و اطلاعات کاملی از این ماده معرفی اسیدهای پرکاربرد و ۱۰ اسید رایج و کاربردی

تیتان آناتاز ( آناتاس ) و معرفی این ماده

مونومر استایرن چیست؟ کاربردها, ایمنی , مراحل تولید و فواید متیلال ( دی متوکسی متان – DMM ) یا استون ایرانی چیست ؟ مشخصات و کاربردهای تولوئن تیتان و همه چیز در مورد این ماده شیمیایی
اسید فسفریک در نوشابه نقش اسید فسفریک در پسته فواید و خواص اسید سیتریک برای پوست اسید نیتریک و طلا از پیل سوختی متانولی چه میدانید ؟
خطرات اسید سولفوریک معرفی کامل اسید انیدرید تولید استون و ۳ روش اصلی ساخت این ماده معرفی کامل اسید سولفوریک استون و همه اطلاعات از این ماده
اسید نیتریک / کاربردها , روش ساخت و خطرات اسید فسفریک و همه چیز در مورد این ماده شیمیایی اسید استیک و همه اطلاعات از این ماده مواد شیمیایی و همه چیز در مورد آن اسید سیتریک و همه اطلاعات از این ماده شیمیایی
تیلوز و همه موارد در مورد این ماده ی شیمیایی نرمال بوتانول و همه چیز درمورد این ماده شیمیایی سولفوریک اسید اولئوم چیست ؟ حلال ویژه یا وایت اسپریت اسید فرمیک زنبورداری – کنترل کنه واروا

 

منبع:

anveya.com

 

yun.ir/xgfsed https://tinyurl.com/2p93853c https://cutt.ly/1OFf4pZ
https://b2n.ir/w63250 https://bit.ly/3shdBpL
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.