پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی پلیمری

بخش پلیمری : ۰۲۱۸۶۰۵۳۱۷۵ بخش شیمیایی : ۰۲۱۸۸۰۶۹۶۵۸

جایگزینی حلال سبز به جای متیلن کلراید در صنعت کفش

جایگزینی حلال سبز به جای متیلن کلراید در صنعت کفش

چرا باید از حلال سبز در صنعت کفش استفاده شود ؟

 

محمد رضایی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و از محققین این طرح گفت : متیلن کلراید یک حلال است که در تولید رنگ‌ها، رزین‌ها، پلیمرها، مواد غذایی، دارویی و لاستیک‌سازی کاربردهای وسیعی دارد.

 

وی با بیان اینکه متیل کلراید سمی و سرطان‌زا است، ادامه داد: به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه کشور و نوسانات قیمت این ماده، مشکلات زیادی برای صاحبان صنایع استفاده‌کننده از این ماده ایجاد شد؛ از این رو مطالعاتی را در این زمینه در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان اجرایی کردیم.

 

و با تلاش‌های صورت گرفته ماده جایگزینی برای این ماده (متیل‌کلراید) در صنایع کفش معرفی کردیم. این ماده جایگزین که یک حلال سبز است، سمیت متیلن کلراید را ندارد، ضمن آنکه کارایی بهتری نسبت به نمونه‌های خارجی دارد.

 

 با اشاره به کاربردهای این حلال سبز در صنعت کفش، در زمان تزریق پلی‌ یورتان به قالب، لازم است شرایط به گونه‌ای باشد که پلی‌ یورتان به قالب نچسبد و برای جلوگیری از این امر نیاز به زیر لایه‌ای است که از چسبندگی پلی‌یورتان به قالب جلوگیری کند.

 

متیلن کلراید چیست ؟ >> از این ماده بیشتر بدانید.

 

رضایی افزود: این حلال سبز در عین حالی که قالبکاری مناسبی را انجام می‌دهد، مانع چسبندگی قالب با پلی یورتان خواهد شد.

 

، زیر لایه‌ای که برای این منظور در گذشته استفاده می‌شد، سمی و سرطان‌زا بوده است، مشکلات زیست محیطی که این ماده سمی ایجاد می‌کرد، ما را مجبور کرد که به سمت تولید حلال‌های سبز حرکت کنیم.

 

جهت خرید و مشاهده شرایط فروش متیلن کلراید کلیک کنید.

 

رضایی کاربرد این “حلال سبز” در صنعت کفش را در زمینه شست‌وشوی قالب‌ها و قالب‌گیری ذکر کرد و گفت: قرارداد همکاری را برای تولید این ماده به امضا رساندیم و امیدواریم با همکاری فن‌بازار استان آذربایجان شرقی و صنایع کشور، این محصول را در اشل صنعتی تولید کنیم.

 

منبع:

https://www.isna.ir/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با کارخانه اصفهان