ورق پلی اتیلن با چگالی بالا (ورق HDPE) چیست؟

ورق پلی اتیلن با چگالی بالا (ورق HDPE) چیست؟

ورق پلی اتیلن با چگالی بالا (ورق HDPE) چیست؟

 

ورق HDPE – اگرچه ورق های پلی کربنات و پلکسی گلاس دو مورد از موارد مورد بحث در مورد ورق های پلاستیکی هستند ، اما ورق های پلی اتیلن با چگالی بالا بیشترین استفاده را دارند.

 

کامیون های اسباب بازی ساخته شده از HDPE, ظروف ذخیره سازی ساخته شده از HDPE, کلاه سخت شما برای کار,  که همگی از ورق های HDPE ساخته شده است.

 

بنابراین پلی اتیلن با چگالی بالا چیست؟ چه چیزی آن را بسیار متنوع کرده و چرا اینقدر محبوب است؟

 

HDPE چیست؟

 

پلاستیک پلی اتیلن با چگالی بالا معمولاً شناخته می شود و از آن به عنوان پلاستیک ورق HDPE یاد می شود. این ترموپلاستیک از رشته ای از مولکول های اتیلن (از این رو ، قسمت پلی اتیلن) ​​ساخته شده است. این محصول سبک محکم است.

 

با شرکت های بیشتری که از ابتکارات پایداری استقبال می کنند ، محبوبیت این ورق سرسام آور افزایش یافته است. زیرا به دلیل وزن و مقاومت می تواند مواد مورد استفاده برای تولید و بسته بندی محصولات را کاهش دهد.

 

 

انواع ورق HDPE

 

انواع مختلفی از پلاستیک های پلی اتیلن با چگالی بالا وجود دارد که همگی کاربردهای مختلفی دارند.از انواع ورق HDPE میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

ورق مات HDPE

 

ورق های مات HDPE به طور خاص برای تولید مواردی از جمله تخته های برش تهیه شده اند. زیرا مواد عمر طولانی محصول را تضمین می کنند. ورق های پلاستیکی مات HDPE مقاوم در برابر اسید است ، با مقررات FDA مطابقت دارد و توسط بنیاد ملی بهداشت (NSF) تأیید شده است.

 

 

ورق صاف HDPE

 

ورق صاف HDPE دارای کیفیت های مختلفی است که آن را به یک ماده ایده آل برای بسیاری از کاربردها تبدیل می کند. HDPE صاف به راحتی ساخته می شود و دارای مقاومت شیمیایی خوب ، مقاومت در برابر کشش و مقاوم در برابر رطوبت و ضربه است. یکی از رایج ترین کاربردهای ورق صاف HDPE ، پوشش مخزن است.

 

 

درجه لوله HDPE

 

پلاستیک HDPE درجه لوله نسبت به ورق های استاندارد HDPE باعث بهبود وزن و عملکرد می شود. ویژگی های بهبود یافته HDPE درجه لوله آن را به محبوب ترین ورق از نوع HDPE برای کاربردهای بیرونی تبدیل کرده است.

 

 

HDPE ColorCore®

 

HDPE ColorCore® دارای یک هسته ورق HDPE رنگی است که به تولیدکنندگان امکان می دهد علائم و حروفی را ایجاد کنند که رنگ داخلی را نشان می دهد. ورق پلی اتیلن با چگالی بالا رنگی دارای همان ویژگی های مقاومت و دوام است که HDPE صاف و مات دارد.

 

 

ورق ضد اسید HDPE

 

ورق ضد اسید HDPE به طور خاص برای کاربردهای دریایی در صورت نیاز به سطح لغزنده ایجاد شده است.

 

تمام درجه های ورق پلاستیک HDPE همان ویژگی ها و مزایای اساسی را دارند که آنها را از مواد ورق پلاستیکی مانند پلی کربنات یا ورق اکریلیک جدا می کند.

 

 

مزایای استفاده از ورق HDPE

ورق های HDPE به دلایل مختلف و بسته به اینکه از چه کسی می پرسید محبوب هستند. شما اغلب چندین ایده مختلف برای بزرگترین سود دریافت خواهید کرد. مهمترین مزایای این ورق شامل موارد زیر است:

 

 

وزن:

 

همانطور که قبلاً ذکر شد ، HDPE به دلیل وزن بسیار سبک و در عین حال با دوام شناخته شده است.

 

قابلیت انعطاف پذیری:

 

HDPE به راحتی قالب و تقریباً به هر شکل و طرحی تبدیل می شود.

 

مقاومت:

 

این ورق نه تنها از مقاومت شیمیایی و ضربه ای بالایی برخوردار است ، بلکه در برابر پوسیدگی ، حشرات و کپک نیز مقاوم است.

 

قابلیت هواشناسی:

 

این ورق اغلب برای کاربردهای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می تواند در شدیدترین شرایط آب و هوایی مقاومت کند.

 

طول عمر:

 

از آنجا که HDPE دارای مقاومت شیمیایی و آب و هوایی بسیار بالایی است ، می تواند مواد سنتی را پشت سر بگذارد.

 

ماندگاری:

 

همانطور که قبلاً ذکر شد ، دوام HDPE در عین سبک بودن یکی از مواردی است که به محبوبیت آن کمک می کند. اگر تا به حال اسباب بازی پلاستیکی کودک را زمین انداخته اید ، احتمالاً دوام HDPE را تجربه کرده اید ، زیرا HDPE خرد نمی شود ، بلکه “برگشت” می کند.

 

پایداری:

 

ورق های HDPE قابل بازیافت هستند. به همین دلیل بسیاری از محصولات پلاستیکی بازیافتی مانند الوارهای پلاستیکی بازیافت شده و سطل های زباله حاوی HDPE هستند.

این مزایا و مزایای دیگر شامل مزایای خاص برنامه می باشد که همگی در موفقیت و محبوبیت مواد پلاستیکی نقش دارند.

 

 

برنامه های رایج HDPE

جدا از ورق HDPE ضد آب که به طور خاص برای کاربردهای دریایی طراحی شده است ، از پلاستیک HDPE در طیف وسیعی از صنایع و کاربردها استفاده می شود. بدون اینکه متوجه شوید ، احتمالاً قبلاً از ساخته شده از HDPE استفاده کرده اید. برنامه های رایج شامل:

  • مخازن سوخت
  • کانال های مخابراتی
  • سیستم های لوله کشی
  • کوزه های شیر
  • بطری های شامپو
  • کیسه های نان
  • کلاه های سخت
  • بطری های آب

و این لیست ادامه دارد…

 

بار دیگر که یک مورد پلاستیکی را تحویل گرفتید ، پایین آن را بررسی کنید. اگر شماره بازیافت آن 2 باشد ، حاوی HDPE است.

 

منبع

 

همچنین بخوانید از بازار جهانی پلی اتیلن …

پلی اتیلن سنگین تزریقی و همه چیز درباره این ماده

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.