پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

متیلن کلراید ( دی کلرومتان – متیلن دی کلرید ) چیست ؟

متیلن کلراید ( دی کلرومتان – متیلن دی کلرید ) چیست ؟

متیلن کلراید چیست ؟

 

متیلن کلراید که به آن دی کلرومتان و متیلن دی کلرید نیز گفته می شود ، مایعی شفاف و بی رنگ با رایحه ای کمی شیرین است. متیلن دی کلرید در درجه اول به عنوان یک حلال صنعتی و همچنین به عنوان ماده برطرف کننده رنگ و رقیق کننده رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

موارد استفاده و مزایای متیلن کلراید

 

مصارف خانگی

 

متیلن کلراید یک حلال است که در مواد پاک کننده رنگ و لاک وجود دارد . برای از بین بردن پوشش های رنگ یا لاک از سطوح مختلف استفاده می شود. از دی کلرومتان در اصلاح مجدد وان نیز استفاده می شود.

 

 

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) قانون نهایی را منع استفاده از دی کلرومتان در همه پاک کننده های رنگ برای استفاده مصرف کننده ، از 24 نوامبر 2019 ، منع کرد.

 

 

کاربردهای صنعتی / تولیدی دی کلرومتان

 

 

متیلن کلراید بیشترین کاربرد را در صنعت دارد, در تولید مواد پاک کننده رنگ ، داروها و حلال های فرآیند. همچنین از دی کلرومتان در تنظیمات صنعتی زیر استفاده می شود:

 

 

تولید مواد غذایی و آشامیدنی

 

 

از این ماده به عنوان یک حلال استخراج در صنایع تولید مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می شود. به عنوان مثال ، می توان از دی کلرومتان برای از بین بردن کافئین از دانه های قهوه و روغن دانه های برشته نشده ، برگ قهوه و کافئین بدون کافئین استفاده کرد.

 

 

همچنین از متیلن کلراید در فرآوری ادویه جات استفاده می شود و عصاره رازک برای آبجو و سایر طعم دهنده ها برای صنایع غذایی و آشامیدنی ایجاد می کند.

 

 

صنعت حمل و نقل

 

 

از متیلن کلراید می توان برای چربی زدایی سطوح و قطعات فلزی مانند اجزای هواپیما و مسیرهای ریلی و تجهیزات استفاده کرد. محصولات روغنکاری و چربی زدایی که در محصولات خودرویی استفاده می شود ، به عنوان مثال در برداشتن واشر و برای آماده سازی قطعات فلزی برای یک واشر جدید ، می تواند حاوی متیلن کلراید باشد.

 

 

متخصصان خودرو از فرآیند چربی زدایی دی کلرومتان بخار برای حذف روغن و چربی از قطعات ترانزیستور اتومبیل ، موتورهای دیزلی و اجزای هواپیما و مجموعه های فضاپیما استفاده می کنند.

 

 

تکنیک های مدرن چربی زدایی بخار که به متیلن کلراید  متکی هستند ، باعث می شود که قطعات فلزی در سیستم های حمل و نقل به سرعت و با اطمینان تمیز شوند.

 

 

برنامه های پزشکی

 

 

در آزمایشگاه ها از دی کلرومتان برای استخراج مواد شیمیایی از گیاهان یا غذاهای دارویی مانند استروئیدها ، آنتی بیوتیک ها و ویتامین ها استفاده می شود.

 

 

تجهیزات پزشکی را می توان بدون ایجاد مشکلات خوردگی و آسیب به قسمتهای حساس به حرارت ، به سرعت و با استفاده از پاک کننده های متیلن کلراید تمیز کرد.

 

 

استفاده و مزایای اطلاعات ایمنی

 

 

نکات ایمنی

 

 

اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده (OSHA) این ماده را در محیط های صنعتی کنترل و تنظیم می کند. استاندارد متیلن کلرید OSHA ، حد مجاز قرار گرفتن در معرض 25 قسمت متیلن کلراید در هر میلیون قسمت هوا را در یک دوره هشت ساعته تعیین می کند. کارفرمایان باید الزامات OSHA مربوط به حفاظت از کارگر را رعایت کنند ، از جمله تهویه مناسب و استفاده از دستگاه تنفس و سایر وسایل ایمنی.

 

 

وقتی از متیلن دی کلرید در فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می شود ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای مقدار ماده شیمیایی که می تواند به عنوان پس مانده در محصولات غذایی باقی بماند ، محدودیت هایی را تعیین می کند.

 

 

EPA خلاصه ای از خطر دی کلرومتان دارد. حوادث مسمومیت با این ماده در حین عملیات سلب رنگ و اصلاح مجدد وان حمام نشان داده است که قرار گرفتن در معرض استنشاق در سطح بسیار بالا می تواند برای انسان مهلک باشد.

 

 

از تاریخ 24 نوامبر 2019 ، تولید (از جمله واردات) ، فرآوری ، توزیع یا فروش متیلن دی کلرید در پاک کننده های رنگ برای استفاده مصرف کننده غیرقانونی است. EPA متوجه شد كه مصرف كننده این ماده شیمیایی در مواد برطرف كننده رنگ است كه خطرات نامعقولی را برای سلامتی انسان ایجاد می كند.

 

 

تنفس در مقدار زیادی از این ماده ، به ویژه در فضاهای بسته و بدون تهویه مناسب ، می تواند کشنده باشد. قرار گرفتن در معرض دی کلرومتان نیز می تواند باعث سرگیجه و سوختگی پوست شود و یا باعث قرمزی شود.

 

 

استفاده از متیلن کلراید در کاربردهای تجاری باید با کلیه دفع محل کار و سایر الزامات نظارتی محیطی مطابقت داشته باشد.

 

 

متیلن کلراید چگونه برای ایمنی تنظیم می شود؟

 

 

ممنوعیت EPA برای پاک کننده های رنگ دی کلرومتان برای استفاده مصرف کننده از 24 نوامبر 2019 اعمال می شود. این ممنوعیت به موسساتی از جمله سایت های تجارت الکترونیکی نیاز دارد تا فروش محصولات پاک کننده رنگ حاوی متیلن دی کلرید به مصرف کنندگان را به طور دائم متوقف کنند.

 

 

EPA همچنین در حال کار بر روی یک قانون سازی در آینده است که می تواند یک برنامه آموزشی ، صدور گواهینامه و دسترسی محدود برای این ماده را برای استفاده های تجاری با اجرای فدرال ایجاد کند.

 

 

EPA ایجاب می کند که انتشار متیلن دی کلرید 1000 پوند یا بیشتر به دولت فدرال گزارش شود. EPA همچنین دارای دستورالعمل هایی در مورد میزان دی کلرومتان است که فرد می تواند برای مدت معینی در معرض “بدون ایجاد خطر برای سلامتی انسان” قرار گیرد.

 

 

OSHA حد مجاز قرار گرفتن در معرض این ماده را برای کارگران تعیین کرده است. در محصولات غذایی مانند ادویه جات ، عصاره رازک برای آبجو و قهوه و چای بدون کافئین ، FDA محدودیت هایی را برای میزان متیلن دی کلرید که می تواند در یک محصول باقی بماند تعیین کرده است. طبق قانون مواد خطرناک فدرال ، کمیسیون ایمنی کالاهای مصرف کننده نیاز به برچسب گذاری برای محصولات حاوی این ماده را دارد.

 

 

————————————————————————————————————————-

 

 

شرکت پک هاوس تامین کننده و تولید کننده انواع مواد شیمیایی و محصولات شیمیایی از جمله متیلن کلراید می باشد.

 

کارشناسان بخش فنی ما در این خصوص به شما مشاوره رایگان میدهند. نام, ایمیل و شماره تماس خود را در کادر زیر وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند!

 

از این صفحه نیز میتوانید مشخصات این محصول را مشاهده نمایید.

 

 

————————————————————————————————————————-

 

منبع : chemicalsafetyfacts.org

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.