هر آنچه در مورد ورق پلی کربنات باید بدانید

هر آنچه در مورد ورق پلی کربنات باید بدانید

هر آنچه در مورد ورق پلی کربنات باید بدانید

 

در صنعت پلاستیک ، ورق پلی کربنات یکی از همه کاره ترین مواد موجود در بازار است. پلی کربنات که برای تجهیزات مختلف از جمله پردازش مواد غذایی استفاده می شود ، دارای مزایای خاصی است. مزایای این ماده باعث می شود در بین سازندگان و تولید کنندگان محصولات بسیار محبوب باشد. در اینجا آنچه تولیدکنندگان محصولات امروزی باید در مورد این ماده ، موارد استفاده و فواید آن بدانند آورده شده است.

 

 

ورق پلی کربنات چیست ؟

 

پلی کربنات یک گرمانرم است که به صورت ورق شفاف در می آید. فوق العاده مقاوم است و حداقل رطوبت را جذب می کند و باعث می شود در برابر آسیب ضربه و همچنین در برابر آب مقاوم باشد. همچنین ضد شعله و مقاوم در برابر مواد شیمیایی است.

 

 

برنامه های معمول یا ورق پلی کربنات

 

این محصول با دوام ، شفاف و بهداشتی است. این باعث می شود که آن در بسیاری از برنامه های مختلف موثر باشد ، از جمله:

 

چراغ های سقفی
لعاب پنجره
سپرهای شورش
محفظه
فرآوری مواد غذایی
تجهیزات پزشکی
هوافضا

اگر نیاز به یک پلاستیک شفاف و قوی دارید ، پلی کربنات می تواند راه حل ایده آل باشد.

 

 

مزایای ورق پلی کربنات به عنوان یک ماده ساختمانی و ساختی

 

این ماده به دلیل مزایایی که دارد ، انتخاب تولیدکنندگان در طیف وسیعی از صنایع است. یکی از مهمترین آنها قدرت آن همراه با انعطاف پذیری در طراحی است. پلی کربنات 30 برابر اکریلیک و بیش از 200 برابر شیشه است. با این حال ، قالب آن نیز راحت تر از شیشه است و بسیار سبک تر است.

 

مقاومت شیمیایی و خراش مواد از دیگر مزایای این ورق است. خراب شدن سطح پلی کربنات دشوار است. این ماده رطوبت را جذب نمی کند و به همین دلی سطح آن به راحتی برای مواد غذایی و کاربردهای پزشکی تمیز می شود.

 

از دیگر مزایای پلی کربنات خاصیت عایق بودن آن است. عایق کاری آن بهتر از شیشه است و بنابراین در صورت استفاده برای ساخت می تواند هزینه های انرژی را کاهش دهد. از آنجا که شفاف است ، می توان از پلی کربنات در مواردی که از شیشه نیز استفاده می شود ، مانند چراغ های امنیتی لعاب یا نورگیرهای سقفی استفاده کرد.

 

پلی کربنات فرمول بندی های مختلفی دارد و این انعطاف پذیری یکی دیگر از مزایای آن است. فرمول بندی می تواند کاملاً خاص و کاربردی باشد.

 

منبع

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.