پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

آرامکو فعالیت‌های پتروشیمی در شرق چین را توسعه می‌دهد

آرامکو فعالیت‌های پتروشیمی در شرق چین را توسعه می‌دهد

توسعه فعالیت‌های پتروشیمی در شرق چین

 

شرکت دولتی سعودی آرامکو تصمیم نهایی سرمایه‌گذاری را برای مشارکت در توسعه یک مجتمع بزرگ پالایشی و پتروشیمی در شمال شرق چین گرفته است.

 

به گزارش پک هاوس به نقل از نیپنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت پتروشیمی هوجیان آرامکو Huajin Aramco (HAPCO)، سرمایه‌گذاری مشترک سعودی آرامکو عربستان و شرکت‌های نورت هوجیان کمیکال اینداستریز گروپ (North Huajin Chemical Industries Group) و پانجین زایچنگ اینداستریال گروپ (Panjin Xincheng Industrial Group)، مجتمع تبدیل مایعات به مواد شیمیایی در یک مجتمع بزرگ یکپارچه پالایشی و پتروشیمی را در شمال شرق چین توسعه می‌دهد.

 

این پروژه یکپارچه که فرصت تأمین روزانه 210 هزار بشکه‌ای نفت خام این مجتمع را فراهم می‌کند، انتظار می‌رود در سال 2024 میلادی عملیاتی شود.

 

پروژه یادشده شامل یک پالایشگاه با ظرفیت پالایش روزانه 300 هزار بشکه و یک واحد کراکر بخار مبتنی بر اتیلن است و آرامکو قرار است تا 210000 بشکه در روز نفت خام عرضه کند.

 

این تأسیسات که در شهر پانجین در استان لیائونینگ چین با هدف پاسخگویی به تقاضای فزاینده چین به انرژی و محصولات شیمیایی ساخته می‌شود.

 

محمد اقحطانی، معاون بخش پایین‌دستی شرکت سعودی آرامکو در این باره گفت: چین سنگ‌بنای راهبرد توسعه پایین‌دستی این شرکت در آسیا و محرکی فزاینده و مهم برای پاسخگویی به تقاضای جهانی مواد شیمیایی است.

 

وی افزود: تداوم امنیت انرژی اولویتی مشترک برای این سرمایه‌گذاری مشترک باقی می‌ماند و این مشارکت نشان‌دهنده نقطه عطف مهم دیگری در همکاری‌های ماست و از دیدگاه چین برای ایجاد اقتصادی مدرن مبتنی بر نوآوری، جاه طلبی و پایداری حمایت می‌کند.

 

معاون بخش پایین‌دستی شرکت سعودی آرامکو تصریح کرد: این طرح از هدف گسترده تر سعودی آرامکو برای تبدیل شدن به یک پیشگام جهانی در عرصه تبدیل مایعات به مواد شیمیایی حمایت می‌کند.

 

 

سایر اخبار را دنبال کنید:

 

قدرت‌نمایی پتروشیمی‌ در خودکفایی

فروش محصولات پتروشیمی شازند به ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید

هوش مصنوعی خزه‌ها را جایگزین منابع انرژی می‌داند

صدور مجوز احداث پتروپالایشگاه‌های خصوصی/سواحل مکران و اروند توسعه می‌یابند

ایران همزمان با آماده‌سازی برای برداشته شدن تحریم‌ها، محموله‌های نفتی کمتری را به معامله‌کنندگان چینی پیشنهاد داد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.