پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

معرفی کامل الاستومر پلی الفین (POE)

معرفی کامل الاستومر پلی الفین (POE)

الاستومر پلی الفین چیست ؟

 

الاستومر پلی الفین (در لفظ انگلیسی : Polyolefin elastomer یا POE) یک دسته نسبتاً جدید از پلیمر ها هستند که با پیشرفت های اخیر در کاتالیزورهای پلیمریزاسیون متالوسن پدید آمده اند. الاستومر پلی الفین می تواند به عنوان یکی از سریعترین رشد پلیمرهای مصنوعی جایگزین تعدادی از پلیمرهای عمومی شود.

 

از جمله لاستیک های اتیلن پروپیلن EPR یاEPDM ، اتیلن وینیل استات EVA، کوپلیمر های بلوک استایرن sbcs  و پلی وینیل کلراید PVC .

 

الاستومرهای پلی الفین با اکثر مواد الفینی سازگار هستند. یک اصلاح کننده عالی برای پلاستیک ها هستند و قابلیت های عملکرد منحصر به فردی را برای محصولات مرکب ارائه می دهند.

 

 الاستومر پلی الفین , کوپلیمر های اتیلن و آلفا اولفین دیگر مانند بوتن یا اوکتن هستند. کاتالیزور متالوسن به طور انتخابی توالی های اتیلن و کمونمر را پلیمریزه می کند و با افزایش ترکیب کمونر ، پلیمرهایی با کشش بالاتر تولید می کند.

 

 

الاستومر پلی الفین

 

 

زیرا ترکیب کامونر تبلور پلی اتیلن را مختل می کند. علاوه بر این ، وزن مولکولی کوپلیمر به تعیین خصوصیات پردازش و ویژگیهای عملکرد استفاده نهایی با وزنهای مولکولی بالاتر کمک می کند تا چقرمگی پلیمر را افزایش دهند.

 

پلیمریزاسیون بسیار گرمازا است و نیاز به حذف کارآمد گرما از محیط حمل و نقل گاز یا حلال دارد. علاوه بر این ، شرایط راکتور باید با دقت حفظ شود تا از دست دادن کنترل فرآیند جلوگیری شود.

 

فرآیندهای پس از راکتور شامل افزودنی ها و جداسازی پلیمر از رسانه های حمل کننده هستند و بازده کاتالیزور بالا معمولاً به حذف کاتالیزورهای غیرفعال نیازی ندارد.

 

سپس محصول نهایی بسته به توانایی تولید کننده و نیاز کاربر نهایی بسته بندی می شود ، اما می تواند از کیسه ها تا واگن های ریلی باشد.

 

 

برنامه های کاربردی الاستومر پلی الفین

 

در کمتر از یک دهه ، الاستومرهای پلی الفین به عنوان ماده اصلی برای کاربردهای خارجی و داخلی خودرو (در درجه اول در الفین های ترموپلاستیک از طریق اصلاح تأثیر پلی پروپیلن) ، سیم و کابل ، کالاهای اکسترود شده و قالب ریزی شده ، برنامه های فیلم ، کالاهای پزشکی ، چسب ها ، کفش و کف و … استفاده شدند.

 

 

پلی الفین الاستومر

 

خواص POE

 

بیشتر الاستومرهای پلی الفین تجاری موجود کوپلیمرهایی از اتیلن-بوتن یا اتیلن-اوکتن هستند.

 

امروزه مجموعه وسیعی از محصولات با خصوصیاتی از آمورف تا بلورین و وزن مولکولی کم تا بسیار زیاد در دسترس هستند. الاستومرهای پلی الفین اغلب به جای گزینه های دیگر انتخاب می شوند زیرا:

 

  • مناسب برای کاربردهای ترموپلاستیک یا ترموست (پراکسید یا رطوبت درمان) ، یا به عنوان پلیمر اصلی یا به عنوان یک ماده تقویت کننده ارزش در فرمولاسیون های ترکیبی.
  • برای استفاده در هر دو روش ترکیبی دسته ای و مداوم ، ارائه انعطاف پذیری برتر ، چقرمگی و شکل پذیری دمای پایین.
  • برای بهینه سازی عملکرد پردازش و استفاده نهایی طراحی شده است.
  • پلیمرهای اشباع شده ، پایداری حرارتی عالی و مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش دارند و قابل بازیافت هستند.

 

 

منبع:

https://www.dow.com/

 

 

https://bit.ly/3xLuPgD https://b2n.ir/m23972 https://cutt.ly/fmZYlvc
https://tinyurl.com/53u8xsee shorturl.at/apxKX yun.ir/nm77ha

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.