پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

پلیمر و تداخل الکترومغناطیسی

پلیمر و تداخل الکترومغناطیسی

پلیمر و تداخل الکترومغناطیسی

 

فیلم های پلیمری از تابش الکترومغناطیسی و تداخل سیگنال محافظت می کنند .

 

پلیمر و تداخل الکترومغناطیسی : از آنجاییکه که دستگاه های الکترونیکی در تمام گوشه و کنار زندگی عمومی و شخصی وجود دارند ، مهندسان در تلاشند تا مواد سبک ، پایدار مکانیکی ، انعطاف پذیر و به راحتی تولید شده را پیدا کنند که می تواند انسان را از اشعه الکترومغناطیسی بیش از حد محافظت کند و همچنین از تداخل دستگاه های الکترونیکی با یکدیگر نیز جلوگیری کند.

 

در گزارشی , یک فیلم انعطاف پذیر را با استفاده از یک پرکننده نانو ماده شبه یک بعدی توصیف می کنند که از محافظت الکترومغناطیسی عالی با سهولت ساخت ترکیب شده است.

 

الكساندر A. Balandin ، استاد برجسته برق و کامپیوتر می گوید: “این فیلمهای جدید نویدبخش فناوریهای ارتباطی با فركانس بالا هستند كه به فیلمهای محافظ تداخل الكترومغناطیسی انعطاف پذیر ، سبك ، مقاوم در برابر خوردگی ، ارزان و عایق الكتریكی نیاز دارند.”

 

“آنها به شدت به تابش فرکانس رادیویی با فرکانس بالا متصل می شوند در حالی که در اندازه گیری جریان مستقیم عایق الکتریکی هستند.”

 

تداخل الکترومغناطیسی

 

تداخل الکترومغناطیسی یا EMI هنگامی رخ می دهد که سیگنال های دستگاه های الکترونیکی مختلف از یکدیگر عبور می کنند و بر عملکرد تأثیر می گذارند. سیگنال دریافت شده از تلفن همراه یا WiFi لپ تاپ یا حتی یک مخلوط کن آشپزخانه ، ممکن است باعث شود که استاتیک روی صفحه تلویزیون ظاهر شود.

 

به همین دلیل، شرکت های هواپیمایی به مسافران دستور می دهند تلفن های همراه را هنگام فرود و برخاست هواپیما خاموش کنند زیرا سیگنال های آنها می تواند سیگنال های ناوبری را مختل کنند.

 

مدتها پیش مهندسین متوجه شده بودند که هر وسیله الکتریکی احتمالاً می تواند بر عملکرد دستگاه نزدیک تأثیر بگذارد و مواد را برای محافظت از الکترونیک در برابر سیگنالهای مزاحم تولید می کنند. اما اکنون که وسایل الکترونیکی در همه جا ، کوچک ، متصل بی سیم و برای خدمات ضروری بی شماری حیاتی شده اند ، فرصت ها و خطرات عملکرد EMI افزایش یافته و مواد محافظ معمولی EMI اغلب ناکافی هستند.

 

وسایل الکترونیکی بیشتر بدان معناست که انسان ها نیز نسبت به گذشته در معرض تابش الکترومغناطیسی بیشتری قرار دارند. برای نسل بعدی الکترونیک به مواد محافظ جدید نیاز خواهد داشت.

 

کامپوزیت ها

 

بالاندین تیمی را هدایت کرد که سنتز مقیاس پذیر کامپوزیت ها را با مواد پرکننده غیرمعمول را با بسته های شیمیایی لایه برداری شده از مواد شبه یک بعدی ون در والس توسعه داد . این کامپوزیت ها مواد محافظتی استثنایی EMI را در محدوده فرکانس گیگا هرتز و زیر تراه هرتز نشان دادند که برای فناوری های ارتباطی فعلی و آینده مهم هستند ، در حالی که عایق الکتریکی باقی مانده اند.

 

گرافن معروف ترین ماده وندروالس است. گرافن دو بعدی است زیرا صفحه ای از اتم های شدیداً پیوند یافته است. بسیاری از صفحات گرافن که توسط نیروهای ون در والس ضعیف به هم پیوسته اند ، یک کریستال گرافیتی عمده را تشکیل می دهند. برای سالهای متمادی ، تحقیقات به طور خاص بر روی مواد لایه ای واندر والس دو بعدی متمرکز شده بود ، که در صفحات اتم لایه برداری می کنند.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.