پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

آغاز تعمیر اضطراری راکتور سنتز در واحد دوم پتروشیمی زاگرس

آغاز تعمیر اضطراری راکتور سنتز در واحد دوم پتروشیمی زاگرس

تعمیر اضطراری راکتور سنتز در واحد دوم پتروشیمی زاگرس

 

تعمیرات اضطراری راکتور سنتز در ساعات آغازین روز 23 فروردین سال جاری با تلاش و کوشش شبانه‌روزی کلیه کارکنان شرکت پتروشیمی زاگرس آغاز گردید.

 

به گزارش پک هاوس به نقل از انرژی امروز, تعمیرات اضطراری راکتور با توجه به شرایط عملیاتی واحد دوم در اسفندماه 1400، به دلیل سوراخ شدن تعداد زیادی از لوله‌های آن که منجر به کاهش تولید به کمتر از 3500 تن در روز شده بود؛ آغاز شد.

 

شایان ذکر است به دلیل مدفون بودن لوله‌های راکتور در بستر کاتالیستی و همچنین فعال‌بودن کاتالیست داخل راکتور، تحت هیچ شرایطی امکان ورود به راکتورها و بازدید و بازرسی دوره‌ای از آنها در زمان بهره‌برداری وجود ندارد و تنها راه انجام آن با تخلیه کامل کاتالیست‌های راکتور و لزوم توقف 25 روزه تولید و بارگذاری کاتالیست جدید با قیمت حدود چهار و نیم میلیون یورو می‌باشد که این موضوع به دلیل هزینه‌ی بالای آن در تعمیرات اساسی زمستان صورت نپذیرفت.

 

همچنین بر اساس تجارب و شرایط این راکتور و به منظور اطمینان از تداوم تولید، ساخت یک راکتور در سال 1397 آغاز شده که پس از رفع برخی موانع مرتبط با تحریم‌های ظالمانه، مبدل جدید دریافت خواهد شد.

 

بر اساس گزارش پتروشیمی زاگرس؛ واحد اول مجتمع پس از تعمیرات اساسی زمستان ۱۴۰۰، هم اکنون با ظرفیت ۱۰۱ درصد در مدار تولید قرار دارد و انتظار می‌رود این رویه پس از تعمیر اضطراری واحد دوم نیز بوجود آید و جبران کمبود تولید در برهه‌ی زمانی تعمیرات اضطراری صورت پذیرد.

 

 

سایر اخبار را دنبال کنید:

 

لغو طرح ساخت بزرگ‌ترین تاسیسات تبدیل پلاستیک به سوخت در آمریکا

طراحی سانتریفیوژ دکانتر در پتروشیمی اروند

نفت 150 دلاری همچنان دور از ذهن نیست!

چالش های جدید برای صنایع شیمیایی آلمان در سال ۲۰۲۲

وعده افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید پتروشیمی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.