پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

فروش محصولات پتروشیمی شازند به ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید

فروش محصولات پتروشیمی شازند به ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید

افزایش فروش محصولات پتروشیمی شازند در سال ۱۴۰۰

 

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند گفت: فروش محصولات این شرکت در سال جاری به ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به سال گذشته بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است.

 

به گزارش پک هاوس به نقل از ایرنا, «ابراهیم ولدخانی» روز دوشنبه ۱۵اسفند۱۴۰۰, درحاشیه آیین بهره‌برداری از مخازن کروی شرکت پتروشیمی شازند در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان ارزآوری این شرکت نیز در سال جاری با رشد قابل توجهی نسبت به پارسال به ۳۰۰ میلیون دلار رسید.

 

وی ادامه داد: شرکت پتروشیمی شازند علاوه بر تامین بیش از پنج هزار واحد تولیدی در کشور نسبت به صادرات نیز نگاه ویژه ای دارد به طوری که محصولات این شرکت در سال جاری به ۴۲ کشور صادر شد و بازار کشورهای آسیای میانه به نوعی تحت پوشش کامل این شرکت است.

 

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند اظهار داشت: این شرکت در ۲ سال گذشته با تولیدات انواع محصولات پزشکی از قبیل گان، ماسک و گریدهای سرم و سرنگ گام بلندی در مهار ویروس کرونا در کشور برداشته است.

 

ولدخانی بیان کرد: امروز از یک طرح مخازن کروی با گنجایش ۶ میلیون مترمکعب، بهره برداری شد که این طرح می تواند به خوراک شرکت تنوع ببخشد و به تولید استمرار دهد.

 

وی با بیان اینکه امروز در بخش «آر اند دی» نیز از چندین محصول از جمله سوخت کشتی رونمایی شد، ادامه داد: عملیات اجرایی یک طرح بسیار اساسی استحصال بنزن از محصول c۶ در مجموعه از سوی مدیرعامل گروه توسعه ملی آغاز شد که این مهم می تواند سالانه رقم قابل توجهی از محصولات کم ارزش واحد را در زنجیره ارزش افزوده تبدیل به محصول با ارزش کند.

 

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند عنوان کرد: تنوع و تولید محصولات با ارزش افزوده و اجرای طرح های مختلف از جمله برنامه های هدفگذاری شده این شرکت در سال آینده است.

 

پتروشیمی شازند در سال ۱۳۷۲ بهره‌برداری شد و به عنوان یکی از واحدهای فرادستی مطرح برای زنجیره بزرگی از تولیدکنندگان متوسط و کوچک کشور کارسازی و تامین مواد اولیه دارد.

 

سایر اخبار را دنبال کنید:

 

هوش مصنوعی خزه‌ها را جایگزین منابع انرژی می‌داند

صدور مجوز احداث پتروپالایشگاه‌های خصوصی/سواحل مکران و اروند توسعه می‌یابند

ایران همزمان با آماده‌سازی برای برداشته شدن تحریم‌ها، محموله‌های نفتی کمتری را به معامله‌کنندگان چینی پیشنهاد داد

فراز و نشیب سرمایه‌گذاری 79 میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی ایران

خوراک پتروشیمی‌ها بیش از ۲ برابر می‌شود

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.