پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

بررسی شیمیایی ویروس کرونا

بررسی شیمیایی ویروس کرونا

بررسی شیمیایی ویروس کرونا

بررسی شیمیایی ویروس کرونا : اکثر ویروس ها از سه جز تشکیل شده اند:

  • ماده ژنتیکی
  • برخی پروتئین ها
  • یک لایه چربی

در مورد SARS-Cov-2 (ویروس مسئول بیماری Covid-19) ماده ژنتیکی 30،000 واحد تکرار RNA است ، برخی از پروتئین های آن به این RNA متصل شده و از آن محافظت می کند. در حالی که بقیه به عنوان سلولهای انسانی و لایه چربی برای محافظت از کل مجموعه عمل می کند.

مواد ژنتیکی

مواد ژنتیکی یا DNA یا RNA هستند و به عنوان مجموعه دستورالعمل ها عمل می کنند. DNA مارپیچ دوگانه معروف جفت بازهای نوکلئوتیدی است. RNA یک رشته واحد از همان شیمی است. SARS-Cov-2 از حدود 30000 واحد تکرار نوکلئوتید در یک رشته تشکیل شده است.

پروتئین ها

پروتئین ها یا پلی پپتیدها ، پلیمرهای اسیدهای آمینه هستند. در تمام پروتئین ها ، استریوشیمی اسیدهای آمینه مختلف ، همراه با پیوند هیدروژنی بین اسیدهای آمینه مختلف ، که اغلب کاملاً در امتداد زنجیره جا به جا می شوند ، باعث می شود که آنها به شکل های خاصی جمع شوند. آنها گاهی اوقات به عنوان کاتالیزور عمل می کنند تا واکنش های شیمیایی را که بیولوژی را تأمین می کنند ، تحریک کنند. یا می توانند به عنوان یک نیمه مکانیزم اتصال قفل و کلید عمل کنند.

خوشه های بدنام ویروس کرونا از این طریق ساخته می شوند. این خوشه ها اندازه و شکل مناسبی دارند تا روی گیرنده ACE-2 (آنزیم مبدل آنژیوتانسین 2) متصل به سطح خارجی سلول ها در ریه ها (به ویژه نوع پنوموسیت ها) 1 سلول تشکیل دهنده پوشش داخلی ریه ها) ، عروق ، قلب ، کلیه و روده ها عمل کنند.

پس از اتصال ، مواد ژنتیکی به داخل سلول منتقل شده و سیستم تکثیر آن را به دست می گیرد و ویروس تکثیر میشود. لازم به ذکر است از آنجا که ACE-2 فشار خون را از طریق تجزیه آنژیوتانسین II به آنژیوتانسین کنترل می کند ، هنگامی که بیماران مبتلا به فشار خون بالا مبتلا به Covid-19 میشوند ، این تداخل در فعالیت ACE-2 به این معنی است که بیشتر تحت تأثیر ویروس قرار میگیرند.

لایه های لیپیدی

لایه های لیپیدی از سورفاکتانت ها ساخته می شوند (مواد شیمیایی فعال سطح) – یک سر آن آب دوست است و انتهای دیگر آن اولئوفیلیک (یا آبگریز) است. انتهای اولئوفیلیک هنگامی که در آب بالاتر از غلظت خاصی پراکنده می شود ، با هم خوشه ای می شود و وزیکول یا ورق تشکیل می دهد.

این وزیکول ها “کیسه” هایی را تشکیل می دهند که سلول ها به عنوان ظرف استفاده می کنند. همین امر در مورد ویروس ها صادق است – لایه چربی به عنوان محافظ در برابر محیط عمل می کند

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.