پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

نقش اسید فسفریک در پسته

نقش اسید فسفریک در پسته

از نقش اسید فسفریک در پسته چه میدانید ؟

 

نقش اسید فسفریک در پسته ( the role of phosphoric acid in pistachios) از مباحث جالبی میباشد که در این مقاله به آن پرداخته ایم. پس در ادامه با ما باشید تا با کاربرد اسید فسفریک در پسته ، آشنا شوید.

 

پسته یکی از قدیمی ترین آجیل های جهان است و هزاران سال است که در خاورمیانه کشت می شود. دارای عطر و طعم منحصر به فرد و کمی شیرین است. یک منبع غنی پروتئین و حاوی انتی اکسیدان های مفید است. این ماده حاوی فسفر معدنی است. اسید فسفریک از ماده معدنی فسفر ساخته می شود که به طور طبیعی در بدن یافت می شود. حدود 90٪ اسید فسفریک تولید شده برای تولید کود استفاده می شود. این ماده به طور عمده به سه نمک فسفات تبدیل می شود که به عنوان کود استفاده می شود.

 

 

کاربرد اسید فسفریک در پسته

 

اسید فسفریک مواد مغذی را به پسته آزاد می کند. کود شانه دار خاک را به صورت باند خنثی می کند تا باعث کاهش رشد پسته در خاک آهکی شود و تأمین بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز پسته را دشوار می کنند.

 

به همراه نیتروژن استاندارد، فسفر و پتاسیم، پسته به رژیم غذایی سنگین از ریز مغذی ها نیاز دارد. روی، مس و بور و آهن و منیزیم مورد نیاز است.

 

اما آهن، روی و منیزیم به دلیل اتصال در شرایط بسیار بافر و با pH بالا که خاک های آهکی را تعریف می کنند، مشهور هستند. اگر pH خاک بیش از 7.0 باشد، خاک با مشکل روبرو خواهد شد. مس و بور نیز با افزایش pH و قلیاییت کمتر در دسترس هستند.

 

در سال 1999، داگ پیکانسو سیستمی را طراحی کرد تا ریز مغذی ها را به درختان برساند. وی همراه با سولفات آهن و سولفات روی، کود اسیدی را به صورت باند به خاک خرد کرد. کود اسیدی خاک باند را خنثی کرد و pH را به اندازه کافی پایین آورد تا ریشه های درخت آهن و روی را جذب کنند.

 

 

بدون اسید فسفریک، آهن و روی به هم متصل می شوند.

 

 

نقش اسید فسفریک در پسته

 

 

کود اسید فسفریک N-pH یک واکنش ثبت شده اوره و اسید سولفوریک است. این ماده به شدت اسیدی است، اما به مجوزهای خاصی برای رسیدگی نیاز ندارد. از اسیدهای مختلفی می توان استفاده کرد. اسیدهای سولفوریک و نیتریک به ترتیب گوگرد و نیتروژن را تحویل می دهند، اما نیاز به مجوزهای دست زدن دارند. اسید فسفریک به دلیل داشتن فسفر محبوب است، اما گرانترین اسید از این چهار اسید است.

 

در بهار زمانی که درختان شروع به جوانه زدن کردند، از ترکیب اسید / مواد مغذی استفاده شد. نتیجه یک رشد خیلی خوب بود.

 

 

غلبه بر عدم دسترسی فسفر در pH بالای خاک توسط اسپری محلول پاشی فسفر در پسته

 

انتظار می رود که فسفر محلول پاشی (P) دارای کارایی بیشتری نسبت به زمان استفاده در خاک باشد. مطالعه ای به منظور تعیین اثرات محلول پاشی فسفر در برخی از ویژگی های میوه در پسته  انجام شد. انواع مختلف کود P (لیکوفوس، اسید فسفریک، اوره فسفات، فسفات مونو پتاسیم و آب (به عنوان شاهد)) در مراحل مختلف رشد مغز استفاده شد.

 

نتایج نشان داد که با افزایش تعداد محلول پاشی، کارایی محلول پاشی P کمی افزایش یافت. مشخص شد که درصد تقسیم و مقدار فسفر برگ در پاسخ به محلول پاشی فسفر به طور قابل توجهی افزایش می یابد، در حالی که تعداد دانه در هر اونس به طور قابل توجهی کاهش می یابد. علاوه بر این، تفاوت معنی داری بین برنامه های محلول پاشی فسفر و زمان پاشش در محتوای کلروفیل کل برگ مشاهده نشد.

 

بعد از نقش اسید فسفریک در پسته، با عملکرد این ماده همراه با پوسته پسته در باطری های li-s می پردازیم.

 

کربن مشتق شده از پوسته پسته با اسید فسفریک فعال شده: روشی کارآمدتر برای بهبود عملکرد باتری های Li-S با استفاده مجدد از زباله های فراوان زیست توده به عنوان ماده اولیه، یک باتری پایدار و کم هزینه گوگرد لیتیوم (Li-S) تولید شد.

 

پوسته پسته محصول جانبی از صنایع غذایی و کشاورزی است که برای بدست آوردن کربن فعال با خواص ساختاری عالی انتخاب شده است که به عنوان یک ماتریس رسانا برای گوگرد عمل می کند. کربن مشتق شده از پوسته پسته که با اسید فسفریک فعال می شود، دارای یک سطح بالا، همراه با یک سیستم بهم پیوسته از ریزپره ها و مزوپورها است که قادر است مقادیر قابل توجهی را در خود جای دهد.

 

اثر S و افزایش تحرک حامل بار واکنش الکتروشیمیایی علاوه بر این، آماده سازی کامپوزیت S با آسیاب مرطوب ساده اجزا، با حذف مرحله معمول ذوب S انجام شد. عملکرد سلول بسیار رضایت بخش بود. پس از چرخه های اولیه مورد نیاز برای تثبیت سلول، حفظ ظرفیت خوبی برای 300 چرخه اندازه گیری شده حفظ شد (افت ظرفیت به سختی 0.85 میلی آمپر ساعت در هر چرخه بود).

 

در آزمون قابلیت سرعت، ظرفیت آزاد شده حدود 650 میلی آمپر ساعت در گرم 1 درجه سانتیگراد بود، مقدار بالاتر از آنچه توسط سایر كربن های فعال شده از ضایعات مهره تأمین می شود.

 

 

مقاله را با فواید پسته به اتمام می رسانیم.

 

فواید پسته برای سلامتی

 

نقش اسید فسفریک در پسته

 

 

۱ – مملو از مواد مغذی است.

 

پسته بسیار مغذی است. 28گرم پسته حاوی:

 • کالری: 159
 • کربوهیدرات: 8 گرم
 • فیبر: 3 گرم
 • پروتئین: 6 گرم
 • چربی: 13 گرم (90 درصد چربی های غیر اشباع هستند)
 • پتاسیم: 6 درصد از مصرف روزانه مرجع (RDI)
 • فسفر: 11 درصد از RDI
 • ویتامین B6: 28 درصد از RDI
 • تیامین: 21 درصد از RDI
 • مس: 41 درصد از RDI
 • منگنز: 15 درصد از RDI
 • نکته قابل توجه این است که پسته یکی از غنی ترین مواد غذایی ویتامین B6 است .

 

ویتامین B6 برای چندین عملکرد بدن، از جمله تنظیم قند خون و تشکیل هموگلوبین، مولکولی که اکسیژن را در گلبول های قرمز خون حمل می کند، مهم است.

 

پسته همچنین سرشار از پتاسیم است و یک اونس پتاسیم بیشتری نسبت به نصف یک موز بزرگ دارد.

 

 

۲- آنتی اکسیدان بالایی دارد.

 

آنتی اکسیدان ها برای سلامتی شما حیاتی هستند. آنها از آسیب سلولی جلوگیری می کنند و نقش کلیدی در کاهش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان دارند.

 

 

۳- کم کالری و در عین حال سرشار از پروتئین است.

 

در حالی که خوردن آجیل فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما معمولاً کالری بالایی دارند. خوشبختانه پسته جزو کم کالری ترین آجیل هاست.

 

یک اونس (28 گرم) پسته حاوی 159 کالری است. پسته با پروتئینی که حدود 20 درصد وزنش را تشکیل می دهد، از نظر محتوای پروتئین پس از بادام در رتبه دوم قرار دارد.

 

 

۴- ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

 

با وجود اینکه آجیل یک غذای پر انرژی است، اما یکی از بهترین مواد غذایی برای کاهش وزن است. پسته سرشار از فیبر و پروتئین است که هر دو احساس سیری را افزایش می دهند و به شما کمک می کنند کمتر غذا بخورید.

 

 

۵- ترویج باکتری های سالم روده

 

پسته سرشار از فیبر است و فیبر در سیستم گوارش شما عمدتاً هضم نشده حرکت می کند و برخی از انواع فیبر توسط باکتری های خوب روده شما هضم می شوند و به عنوان پری بیوتیک عمل می کنند. سپس باکتری‌های روده فیبر را تخمیر می‌کنند و آن را به اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تبدیل می‌کنند.

 

 

6. ممکن است کلسترول و فشار خون را کاهش دهد.

 

پسته ممکن است به طرق مختلف خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.

 

پسته علاوه بر اینکه آنتی اکسیدان بالایی دارد، ممکن است کلسترول خون را کاهش داده و فشار خون را بهبود بخشد، بنابراین خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.

 

 

7. ممکن است سلامت عروق خونی را ارتقا دهد.

 

اندوتلیوم پوشش داخلی رگ های خونی است. این مهم است که به درستی کار کند، زیرا اختلال عملکرد اندوتلیال یک عامل خطر برای بیماری قلبی است.

 

اتساع عروق گشاد یا گشاد شدن رگ های خونی است. اختلال عملکرد اندوتلیال با کاهش اتساع عروق مشخص می شود که جریان خون را کاهش می دهد.

 

 

8. ممکن است به کاهش قند خون کمک کند.

 

پسته با وجود محتوای کربوهیدرات بالاتری نسبت به اکثر آجیل ها، دارای شاخص گلیسمی پایینی است، به این معنی که باعث افزایش قند خون نمی شود .

 

شاید تعجب آور نباشد که مطالعات نشان داده اند که خوردن پسته می تواند به افزایش سطح قند خون سالم کمک کند.

 

 

و در آخر اینکه؛

 

نقش اسید فسفریک در پسته بسیار مهم میباشد و استفاده از کود اسید فسفریک به رشد بهتر و بازدهی بیشتر پسته، آجیلی که حاوی مواد مغذی زیادی است، کمک می کند.

 

کمبود فسفر رشد درختان پسته را کند می کند. سیستم برگ سبز تیره به نظر می رسد، دمبرگ ها و شاخه های جوان بنفش میشوند, برنزه شده و زودتر در برگ های مسن ریخته می شود.

 

به صورت لکه‌هایی در مراحل بعدی به صورت قسمت‌های باز و وسط برگ قهوه‌ای شدن برگ‌های قدیمی را می‌توان کاملاً خشک کرد.

 

فسفر موجود در خاک برای بخش بزرگی از گیاه مفید نیست. هر دو فسفر غیر آلی برای استفاده از هر دوی اینها فسفر گیاهی موجود در ترکیب آلی فسفر را تجزیه می کنند، فسفات باید به آنیون تبدیل شود. گیاهان از فرم آزاد با آنیون های فسفات استفاده می کنند، اگرچه آسان است، اما بسیاری از خاک ها به سختی در فرم آزاد آنیون فسفات باقی می مانند.

 

حتی با وجود بخش بزرگی از کود فسفر می تواند به سرعت به شکل بازگردد و می تواند برای گیاهان مفید باشد. به خصوص با pH خاک بالا و آهک، استفاده از فسفر در گیاهان خاک اسیدی بسیار دشوار است.

 

 

قصد خرید اسید فسفریک خوراکی و یا اسید فسفریک صنعتی را دارید ؟ آیا میخواهید از این مواد بیشتر بدانید؟ پس کلیک کنید!

 

 

سایر مقالات پربازدید :

 

آنچه باید در مورد رزین پلی استر محلول در آب بدانیم    
از مونو اتانول آمین چه میدانید ؟ مواد شیمیایی پرکاربرد را بشناسید ! مونو پروپیلن گلایکول و اطلاعات کاملی از این ماده معرفی اسیدهای پرکاربرد و ۱۰ اسید رایج و کاربردی ترکیبات آلی در افزودنی های غذایی کدامند ؟
سولفوریک اسید اولئوم چیست ؟
حلال ویژه یا وایت اسپریت چیست ؟ اسید فرمیک زنبورداری اسید اگزالیک و معرفی این ماده اتیلن گلیکول مونو استئارات چیست؟
تیتان آناتاز ( آناتاس ) و معرفی این ماده اسید فسفریک در نوشابه و خطرات آن فواید و خواص اسید سیتریک برای پوست اسید نیتریک و طلا از پیل سوختی متانولی چه میدانید ؟
خطرات اسید سولفوریک معرفی کامل اسید انیدرید تولید استون و ۳ روش اصلی ساخت این ماده معرفی کامل اسید سولفوریک استون و همه اطلاعات از این ماده
اسید نیتریک / کاربردها , روش ساخت و خطرات اسید فسفریک و همه چیز در مورد این ماده شیمیایی اسید استیک و همه اطلاعات از این ماده مواد شیمیایی و همه چیز در مورد آن اسید سیتریک و همه اطلاعات از این ماده شیمیایی
تیلوز و همه موارد در مورد این ماده ی شیمیایی نرمال بوتانول و همه چیز درمورد این ماده شیمیایی مشخصات و کاربردهای تولوئن متیلال ( دی متوکسی متان – DMM ) یا استون ایرانی چیست ؟ مونومر استایرن چیست؟ کاربردها, ایمنی , مراحل تولید و فواید

منابع:

 

https://www.solverchem.com

Home

 

https://bit.ly/3F8AWOK https://cutt.ly/sU9s4v4 https://tinyurl.com/2p8pvda4
https://b2n.ir/a37441 yun.ir/36kzo9 shorturl.at/gBUZ9
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.