پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

پودر تیتان و همه چیز درباره ی این ماده شیمیایی

پودر تیتان و همه چیز درباره ی این ماده شیمیایی

تیتان چیست ؟

 

 

پودر تیتان یا تیتانیوم دی اکساید ( در لفظ انگلیسی : Titan یا Tio2 ) ماده ای سفید روشن است که در درجه اول به عنوان رنگ دهنده زنده در مجموعه وسیعی از محصولات رایج مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده همچنین دارای تعدادی از خصوصیات کمتر شناخته شده است که آن را به ماده بسیار مهمی در مبارزه برای مبارزه با تغییرات آب و هوا و جلوگیری از سرطان پوست تبدیل می کند.

 

تیتان خالص کاربرد زیادی در صنعت ندارد به همین دلیل اکثرا تشکیل شده از هسته TiO2 با روکش چندگانه از مواد غیرآلی ویا آلی. که این افزودنیها سبب افزایش کیفیت پراکندگی پودر تیتان و اتقام بهتر آن با سایر ترکیبات پلیمری می شود.

 

 

تعداد و ماهیت لایه ها و نیز توزیع اندازه ذرات، عواملی هستند که گریدهای گوناگون تیتانیوم دی اکساید را از یکدیگر متمایز می کنند.

 

 

پودر اکساید تیتانیوم
پودر اکساید تیتانیوم

 

 

روش های تولید تیتان

 

روش سولفات

 

 

در روش سولفات یک ماده خام به اسم ایلمنت به کار می رود. بعد ازخرد کردن سنگ ، مواد ناخالص همراه آن جدا می گردد. پس از آسیاب کردن، خشک و سپس در اولئوم حل می شود.

 

 

اولئوم به آهستگی با اسید سولفوریک و با آب رقیق میشود. در این عمل، محلولی از سولفات تیتانیوم دی اکساید، سولفات فریک همراه با سیلیس بدست می آید.

 

 

بافیلتراسیون، نامحلول سیلیس جدا و مقداری آهن به محلول آن اضافه میشود تا تمام آهن موجود به املاح دو ظرفیتی تبدیل شود.سپس محلول را جدا و پس از صاف کردن به مخزن تبخیر انتقال می دهند و سولفات فرو به صورت کریستال جدا می شود.

 

 

مرحله بعد محلول را می جوشانند تا سولفات تیتانیوم هیدرولیز و به هیدروکسید تیتانیوم تبدیل گردد.

 

 

با این روش تیتان آناتاز تهیه می شود . نوع روتیل از طریق وارد کردن ذرات روتیل یا اضافه کردن نمک روی قبل از هیدرولیز تهیه میشود.

تیتان
تیتان

 

 

روش کلراید

 

 

در روش کلراید گاز کلردر دمای 900 درجه سانتی گراد از روی مخلوط سنگ روتیل عبور داده می شود.(درصد خلوص اکسید تیتان در سنگ معدن روتیل 96- 95درصد است.)

 

 

تتراکلرید تیتانیوم با سرد کردن به مایع تبدیل وبا تقطیر خالص میشود. تتراکلرید تیتانیوم در حرارت 1000 درجه در مجاورت اکسیژن می سوزد که بااکسید شدن، تیتانیوم دی اکساید بدست می آید.

 

 

با کنترل دقیق فرایند اکسیداسیون، پودر تیتان خالص تری بدست می آید که رنگ آن کاملاً سفید و اندازه ذرات آن تقریباً یکسان میباشد.

 

 

پودر تیتان
پودر تیتان

توزیع و پراکندگی تیتانیوم دی اکساید

 

 

پودر تیتان زمانی عملکرد مناسبی دارد که به خوبی در تمام محصول پراکنده شده باشد. برای داشتن رنگ مطلوب، مقاومت مناسب در برابر تغیرات شرایط جوی، عدم شفافیت در برابر اشعه UV و نور آفتاب، اندازه ذرات کمتر از 5میکرومتر باید باشد. به طور خلاصه توزیع اندازه ذرات تیتان، بر روی مشخصات ظاهری زیر اثر دارد: بافت سطح، ایجاد خال روی سطح، رگه روی محصول، عدم شفافیت در برابر نور.

 

 

پودر تیتان در بسته بندی کیسه
پودر تیتان در بسته بندی کیسه

موارد کاربرد پودر تیتان

 

 

به عنوان رنگدانه سفید

 

 

زمانی که در رنگی رنگدانه سفید لازم است، از پودر تیتان استفاده می شود. روتیل در رنگهای تزئینی و رنگهای براق، نوع آناتاز در رنگهای صنعتی که سفیدی رنگ مسئله مهمی است. ولی مقاومت آن در مقابل آب و هوا چندان اهمیتی ندارد.

 

 

تیتانیوم دی اکساید در کرم و لوازم آرایشی

 

 

دی اکساید تیتانیوم یک فیلتر UV است و بنابراین یک ماده موثر  در ضد آفتاب ها است. این ماده اغلب در پودرهای آرایشی و شل شده و فشرده ، به ویژه مواد آرایشی “پودر مواد معدنی” ، علاوه بر سایر مواد آرایشی ، لوسیون ها ، خمیر دندان و صابون استفاده می شود.

 

 

دی اکساید تیتانیوم موجود در فرمول های ضد آفتاب گزینه ای بسیار ایمن تر از مواد شیمیایی ضد آفتاب معمولی مانند اکسی بنزون ​​و اوکتینوکسات است. با این حال ، تیتان وقتی اندازه نانوذرات باشد ممکن است خطرناک شود.

 

 

نانوذرات

 

 

به طور کلی ، نانوذرات می توانند 1000 برابر کمتر از عرض موی انسان باشند. علی رغم اینکه نانوذرات به طور فزاینده ای در سراسر صنایع رایج می شوند ، از نظر اثرات بهداشتی بر روی انسان و محیط زیست به درستی ارزیابی نشده اند و همچنین به اندازه کافی تنظیم نشده اند.

 

 

محققان تأثیرات نانوذرات بر سلامت انسان و محیط زیست را کاملاً درک نمی کنند. با این حال ، به دلیل اندازه بسیار ناچیز کوچکشان ، نانوذرات ممکن است از نظر شیمیایی واکنش پذیر بوده و در نتیجه از دسترس زیستی بیشتری برخوردار باشند و رفتار آنها متفاوت از ذرات بزرگتر همان ماده باشد. این ویژگی ها ممکن است منجر به آسیب احتمالی در بدن انسان یا اکوسیستم شود.

 

 

به دلیل عدم اطمینان از تأثیرات نانوذرات ، شرکتهای آرایشی از اصول احتیاطی استفاده می کنند ، به این معنی که  تا زمانی که آزمایشات علمی گسترده تر ، ایمنی آنها را ثابت کند,از نانوذرات اجتناب می کنند.

 

 

شرکت های آرایشی باید دی اکساید تیتانیوم را به عنوان بخشی از محلول های ضد آفتاب و کرم های آرایشی مجاز بدانند و به کار ببرند. تمام دی اکساید تیتانیوم باید غیر ذره نانو باشد. دی اکساید تیتانیوم در سایر محصولات مراقبت شخصی یا خانگی مجاز نمی باشد .

 

 

نحوه برخورد با دی اکساید تیتانیوم در محصولات

 

 

از مصرف تیتان در مواد آرایشی پودر شده ، از جمله پودرهای شل و فشرده ، سایه چشم و رژگونه خودداری کنید.

 

برخی از ضد آفتاب ها روی برچسب “غیر نانو” می نویسند. آنها را انتخاب کنید ، و اگر برچسب مشخص نمی کند که دی اکساید تیتانیوم اندازه نانوذرات است ، با شرکت تماس بگیرید.

 

 

به دنبال مهر ایمن بر روی محصولات باشید ، این بدان معنی است که آنها بدون دی اکساید تیتانیوم و سایر مواد سازنده مرتبط با سلامتی انسان و اکوسیستم ساخته نشده اند.

 

 

پودر تیتانیوم دی اکساید
پودر تیتانیوم دی اکساید

 

 

——————————————————————-

خرید تیتان و خرید پودر تیتان

 

پک هاوس,‌تامین و تولید کننده انواع گریدهای تیتانیوم با کیفیت های بی نظیر و قیمت های عالی و ویژه می باشد. جهت خرید تیتان با کارشناسان بخش شیمیایی ما به شماره های ۰۲۱۸۶۰۵۳۱۷۵ و ۰۲۱۸۶۰۵۸۹۱۳ و  ۰۲۱۸۸۰۶۹۶۵۸ تماس بگیرید.

 

 

و چنانچه هرگونه سوالی در این زمینه دارید و نیاز به مشاوره رایگان دارید, نام ایمیل و شماره تماس خود را در کادر زیر وارد کنید تا کارشناسان بخش فنی ما با شما تماس بگیرند.

 

——————————————————————-

 

مقالات پربازدید:

 

از مونو اتانول آمین چه میدانید ؟

اتیلن گلیکول مونو استئارات چیست؟

اسید فرمیک زنبورداری

حلال ویژه یا وایت اسپریت چیست ؟

سولفوریک اسید اولئوم چیست ؟

تیتان آناتاز ( آناتاس ) و معرفی این ماده

اسید فسفریک در نوشابه و خطرات آن

نقش اسید فسفریک در پسته

با فواید و خواص اسید سیتریک برای پوست بیشتر آشنا شوید

اسید نیتریک و طلا

از پیل سوختی متانولی چه میدانید ؟

خطرات اسید سولفوریک

معرفی کامل اسید انیدرید

۳ روش مهم تهیه و تولید استون

معرفی کامل اسید سولفوریک

استون و همه اطلاعات از این ماده

اسید نیتریک و اطلاعات جامعی از این ماده شیمیایی

اسید استیک و همه اطلاعات از این ماده

مواد شیمیایی و همه چیز در مورد آن

اسید فسفریک چیست؟کاربردها,تولید,خطرات و…

اسید سیتریک و همه اطلاعات از این ماده شیمیایی

تیلوز و همه موارد در مورد این ماده ی شیمیایی

معرفی جامع روغن سیلیکون به همراه مزایا و کاربردها

ایزوپروپیل الکل/توضیحات و سایر موارد مرتبط با این ماده

نرمال بوتانول و همه چیز درمورد این ماده شیمیایی

متیلال ( دی متوکسی متان – DMM ) یا استون ایرانی چیست ؟

معرفی کامل پرکلرواتیلن و کاربردهای این ماده

مشخصات و کاربردهای تولوئن

متانول چیست ؟ کاربردهای آن کدامند ؟

 

سایر محصولات مرتبط و پرکاربرد:

 

فروش نرمال بوتانول

 

فروش متیلال

 

 

منبع:

https://www.madesafe.org/

 

https://bit.ly/3y9bF4s https://cutt.ly/7QqXVKB https://tinyurl.com/pkpmcbm9
shorturl.at/apzCN yun.ir/nk4k15
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.