پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

آنچه باید در مورد رزین پلی استر محلول در آب بدانیم

آنچه باید در مورد رزین پلی استر محلول در آب بدانیم

رزین پلی استر محلول در آب چیست ؟

 

رزین پلی استر محلول در آب ( water soluble polyester resin ) نوعی چسب قابل حل در آب است. این امر استفاده از آن را آسان می کند و به چسبندگی خوب آن با مواد مختلف کمک می کند. اغلب در صنایع دستی و سایر پروژه های DIY و برای تعمیر وسایل اطراف خانه استفاده می شود. اینها پراکندگی های مبتنی بر آب پلیمر در یک حلال آلی هستند.

 

رزین پلی استر محلول در آب , هنگامی که به عنوان یک لایه نازک اعمال می شود، چسبندگی عالی به فلز، شیشه و بیشتر پلاستیک ها ایجاد می کند. آب موجود در چسب با گروه های کربوکسیلیک اسید روی رزین واکنش داده و نمک های محلول در آب را تشکیل می دهد.

 

پس از تبخیر آب، مواد باقی مانده به خوبی به فلز، شیشه یا پلاستیک می چسبند. پس از خشک شدن، چسب مقاومت خوبی در برابر آب و حلال ها دارد اما می توان آن را با غوطه ور شدن در آب یا الکل نرم کرد.

 

 

کاربردهای رزین پلی استر محلول در آب

 

 این چسب ها برای کارهای سرگرمی استفاده می شوند زیرا تا زمانی که خشک شوند محلول در آب هستند، به این معنی که اشتباهات را می توان به راحتی رفع و دوباره انجام داد.

 

از رزین های پلی استر محلول در آب می توان برای ساخت چسب اکریلیک شفاف با آب با کاربردهای فراوان، از چسباندن چوب تا رفع ترک در کاشی های حمام استفاده کرد.

 

همچنین می تواند به عنوان یک ماده پوششی شفاف برای محافظت از هر چیزی که نیاز به محافظت دارد استفاده شود.

 

در هر صورت، به طور کلی محصولی آسان برای استفاده با نتایج خوب است، اگر در اثر گرما یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید و غیره تحت فشار قرار نگیرد.

 

 

کاربردهای رزین پلی استر محلول در آب

 

ویژگی های رزین پلی استر محلول در آب

 

این مقاله به نحوه عملکرد و ویژگی های کلی آن می پردازد تا بتوانید از آن استفاده کنید. لاک رزین در پروژه های شما رزین های پلی استر محلول در آب معمولاً غیر سمی در نظر گرفته می شوند، اما در صورت تماس با دهان یا چشم، فورا با آب شستشو دهید . به یاد داشته باشید که آب محصولات پاکسازی آب را پاک می کند.

 

این ماده دارای یک ماده پخت شفاف و دمای اتاق است که از آب به عنوان حلال استفاده می کند.

 

دارای حلالیت خوب در آب و ویسکوزیته کم است که در نتیجه یک محیط آب نوآورانه ایجاد می کند.این ماده یک لعاب شفاف و قابل تفکر در آب است که امکان استفاده از جوهرهای مبتنی بر آب را در پرینترهای لیزری/کپی‌ها فراهم می‌کند.

 

همچنین می توان آن را بر روی سطوح متخلخل با برس یا ایر برس زد. ” رزین پلی استر محلول در آب ” دارای ویسکوزیته بالایی برای محصولی است که در آب قرار می گیرد و در هنگام استفاده از آن کار نمی کند و نمی افتد.

 

این رزین محلول در آب باید فقط پس از چاپ استفاده شود زیرا همین رزین جوهر را به کاغذ متصل می کند. اگر ابتدا آن را اعمال کنید، قبل از چاپ، این ماده نمی تواند خود را به جوهر بچسباند و خشک نمی شود.

 

همچنین، قبل از استفاده، لطفا بطری رزین محلول در آب را تکان دهید تا محتویات مخلوط شوند. لطفاً از این رزین ظرف شش ماه پس از باز شدن آن استفاده کنید زیرا اگر رویه آن باز بماند، محصولات مبتنی بر آب به مرور زمان خشک می شوند.

 

هنگامی که رزین پلی استر محلول در آب با آب یا حلال رقیق نمی شود، به هیچ وجه خاصیت چسبندگی یا پوششی ندارد. این فقط زمانی کار می کند که آب اضافه شود و استفاده از این ماده را بسیار ایمن و بدون دستکش آسان می کند.

 

رزین های محلول در آب به دلیل ویسکوزیته کم، سهولت کاربرد و پاکسازی آب، ایمن ترین محصولات مخصوص آب هستند که امروزه در دسترس هستند.

 

این رزین همچنین دارای مقاومت عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش و آب است.

 

زلال است و چسبندگی خوبی به سطوح مختلف مانند فلز، شیشه، سنگ، چوب یا سرامیک دارد. رزین پلی استر محلول در آب دارای ویسکوزیته بسیار کم است که باعث می شود آب تمیز شود و به راحتی اعمال شود. اگر بعد از استفاده نیاز به انجام برخی کارها داشته باشید، آب این ماده را حل می کند و در صورت نیاز اجازه می دهد تا یک لایه دیگر را بپوشانید.

 

 

نتیجه گیری

 

این رزین در پوشش ها، چسب ها و درزگیرها استفاده می شود. این باعث می شود که برای کاربردهایی که حلالیت در آب مورد نظر است، مانند چاپ جوهر افشان مبتنی بر آب، گزینه ای محبوب باشد. همچنین در چاپ پارچه، تولید چسب و سایر صنایع استفاده می شود. این نوع رزین مقاومت خوبی در برابر آب دارد و می توان از آن برای مقاوم سازی محصولات در برابر آسیب آب استفاده کرد.

 

این رزین بسته به میزان آبی که با آن در تماس است می تواند مقاومت در برابر آب را از دست بدهد. برای اینکه رزین پلی استر محلول در آب ضدآب باشد، در طول ساخت باید یک ضد آب اضافه شود. این فرآیند هزینه ها را افزایش می دهد و بسته به عوامل مقاوم در برابر آب، قابلیت های متعددی را به پلیمر می دهد. در صورت نیاز به مقاومت بیشتر در برابر آب، می توان از یک پوشش ضخیم تر استفاده کرد یا از لایه های اضافی محصول استفاده کرد.

 

منبع:

echemi.com

 

https://bit.ly/3JuYG1M https://b2n.ir/n57394 https://cutt.ly/1FlFrnr
yun.ir/3jc8m4 shorturl.at/lDOY8 https://tinyurl.com/2p8dhuz6
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.