پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی پلیمری

بخش پلیمری : ۰۲۱۸۶۰۵۳۱۷۵ بخش شیمیایی : ۰۲۱۸۸۰۶۹۶۵۸

معرفی کامل آکریلونیتریل بوتادین استایرن (پلاستیک ABS)

معرفی کامل آکریلونیتریل بوتادین استایرن (پلاستیک ABS)

آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) چیست ؟

 

آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) (در لفظ انگلیسی : Acrylonitrile Butadiene Styrene ) یک پلیمر حرارتی و مهندسی مقاوم در برابر ضربه است. ABS از سه مونومر ساخته شده است: آکریلونیتریل ، بوتادین و استایرن.

 

اکریلونیتریل: اکریلونیتریل یک مونومر مصنوعی است که از پروپیلن و آمونیاک تولید می شود. این مونومر به مقاومت شیمیایی ABS و پایداری گرما کمک می کند.

 

بوتادین: به عنوان محصول جانبی تولید اتیلن از ترقه های بخار تولید می شود. این مولفه مقاومت و ضربه را به پلیمر ABS می رساند.

 

استایرن: توسط کم آبی اتیل بنزن تولید می شود. سفتی و قابلیت پردازش پلاستیک ABS را فراهم می کند.

 

 

 

آکریلونیتریل بوتادین استایرن آبی

 

آکریلونیتریل بوتادین استایرن (abs) چگونه ساخته می شود؟

 

 

ABS با استفاده از روش امولسیون یا جرم مداوم تولید می شود. فرمول شیمیایی ” آکریلونیتریل بوتادین استایرن”  (C8H8 · C4H6 · C3H3N) n است. ماده طبیعی یک رنگ عاج مات است و به راحتی با رنگدانه ها یا رنگ ها رنگ می شود.

 

ABS یک رزین مقاوم در برابر مواد شیمیایی است اما به راحتی توسط حلال های قطبی مورد حمله قرار می گیرد. ویژگی های ضربه بیشتر و دمای اعوجاج گرما کمی بالاتر از HIPS است.

 

آکریلونیتریل بوتادین استایرن یک پنجره فراوری گسترده دارد و می توان آن را در اکثر ماشین آلات استاندارد پردازش کرد. این می تواند تزریق ، قالب گیری و یا اکسترود شود. این دمای ذوب کم است و به ویژه برای پردازش توسط چاپ سه بعدی روی دستگاه FDM مناسب است.

 

ABS بین رزینهای استاندارد (PVC ، پلی اتیلن ، پلی استایرن و غیره) و رزینهای مهندسی (اکریلیک ، استیل نایلون…) قرار می گیرد و اغلب با یک قیمت مناسب و مقرون به صرفه شرایط مورد نیاز را برآورده می کند.

 

تأمین کنندگان اصلی پلاستیک های ABS عبارتند از: SABIC ، RTP Company ، LG Chem ، Ineos و غیره.

 

 

خصوصیات کلیدی ABS پلاستیک

 

 • سختی بالا
 • مقاومت در برابر ضربه ، حتی در دمای پایین
 • خاصیت عایق بندی خوب
 • قابلیت جوشکاری خوب
 • مقاومت در برابر سایش و فشار
 • پایداری بعدی
 • روشنایی سطح بالا و جنبه سطح عالی

 

ABS خواص مکانیکی بسیار خوبی از خود نشان می دهد ، یعنی ماهیت آن سخت است و در نتیجه مقاومت خوبی در برابر ضربه ایجاد می کند. اکریلونیتریل بوتادین استایرن درجه بالایی از کیفیت سطح را ارائه می دهد.

 

جدا از این ویژگی ها ، اکریلونیتریل بوتادین استایرن از ویژگی های عایق الکتریکی خوبی برخوردار است.

 

 

آکریلونیتریل بوتادین استایرن

 

 

خصوصیات شیمیایی آکریلونیتریل بوتادین استایرن

 

 • مقاومت بسیار خوب در برابر اسید رقیق شده و مواد قلیایی
 • مقاومت متوسط ​​در برابر هیدروکربنهای آلیفاتیک
 • مقاومت ضعیف در برابر هیدروکربن های معطر ، هیدروکربن های هالوژنه و الکل ها

 

 

ABS به راحتی با افزودن مواد افزودنی و با تغییر نسبت سه مونومر اکریلونیتریل ، بوتادین و استایرن اصلاح می شود. تثبیت کننده های حرارت ، تثبیت کننده های هیدرولیز ، روان کننده ها ، تثبیت کننده های UV و غیره در درجه های غیر مسلح و تقویت شده برای افزایش خواص خاص مواد استفاده می شود.

 

از این رو ، امتیازات موجود شامل موارد زیر است:

 • تأثیر زیاد و متوسط
 • مقاومت در برابر حرارت بالا ، و
 • قابل جوشکاری

 

درجه های بازدارنده آتش را می توان با درج افزودنی های ضد حریق یا با ترکیب با PVC بدست آورد. به منظور افزایش سختی ، مقاومت در برابر ضربه و پایداری ابعادی ، می توان ABS را با الیاف ، پرکننده ها ، مواد معدنی و غیره تقویت کرد. این کار می تواند منجر به از دست دادن شفافیت ، مقاومت در برابر عملکرد شود.

 

 

محدودیت های آکریلونیتریل بوتادین استایرن

 

 • مقاومت ضعیف در برابر هوازدگی
 • گریدهای معمولی به راحتی می سوزند و با از بین بردن شعله ، همچنان می سوزند
 • به راحتی خراش می دهید
 • مقاومت ضعیف در برابر حلال ، به ویژه کتون ها و استرهای معطر
 • در صورت وجود برخی از گریس ها می تواند دچار ترک خوردگی استرس شود
 • مقاومت دی الکتریک کم
 • دمای سرویس مداوم پایین

 

 

مخلوط های ABS – آلیاژ ترموپلاستیک

 

برای غلبه بر برخی از این محدودیت ها ، می توان به راحتی ABS را با سایر پلیمرها مانند پلی کربنات (PC) پلی بوتیلن ترفتالات (PBT) و پلی آمید (PA) مخلوط یا آلیاژ کرد. این ترکیب با پلیمرها دامنه خواص موجود از جمله مکانیکی ، حرارتی و غیره را بیشتر می کند.

 

ABS / PC یک فرم مختصر است که برای ترکیب اکریلونیتریل بوتادین استایرن / پلی کربنات استفاده می شود. این یک آلیاژ ترموپلاستیک است که از پلی کربنات و اکریلونیتریل بوتادین استایرن تشکیل شده است. هر دوی این پلیمرها به تنهایی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند و دارای خواص بسیار خاصی هستند و همچنین دارای اشکالاتی برای خود هستند.

 

 

با این حال ، هنگامی که با هم آلیاژ می شوند ، یکی از پرکاربردترین ترموپلاستیک های صنعتی را تشکیل می دهند با:

 • قابلیت پردازش پیشرفته
 • ویژگی های جریان خوب ، مقاومت ، سختی و ،
 • مقاومت در برابر حرارت خوب

 

 

علاوه بر این ، می توان مواد افزودنی را در ترکیب اضافه کرد. به عنوان مثال پایداری اشعه ماورا بنفش و اکسیداسیون آن ، ایمنی در برابر آتش و عوامل تقویت کننده مانند الیاف شیشه و مواد پرکننده معدنی برای بهبود مقاومت و استحکام ترکیب اضافه می شود.

 

 

مخلوط های اکریلونیتریل بوتادین استایرن / پلی کربنات (ABS / PC) معمولاً در مصارف تجاری و صنعتی از جمله خودرو ، الکترونیک ، ارتباطات از راه دور و غیره استفاده می شود که در آن به مواد سخت ، سبک ، مقاوم در برابر حرارت و به راحتی پردازش می شوند.

 

 

آکریلونیتریل بوتادین استایرن

 

 

کاربردهای اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS)

 

چندین ویژگی مانند استحکام ضربه بالا ، عملکرد حرارتی و غیره ، ABS را برای استفاده در خودرو ، لوازم خانگی ، الکترونیک ، ساختمان و ساختمان ، صنایع حمل و نقل و موارد دیگر مناسب می کند.

 

برنامه های کاربردی خودرو – هنگام کار با برنامه های کاربردی خودرو ، ABS پلاستیک مهندسی ارجح است. تمرکز فزاینده ای بر کاهش وزن در خودرو وجود دارد. از ABS به عنوان جایگزینی عالی برای فلزات ، به طور گسترده ای در ساخت قطعات خودرو استفاده می شود.

 

 

کاربردهای اکریلونیتریل بوتادین استایرن در خودرو و حمل و نقل عبارتند از:

 

 • پانل های ابزار
 • اصلاح ستون
 • اجزای داشبورد
 • آستر و دستگیره درب
 • پشتی نشیمن ، اجزای کمربند ایمنی و غیره

 

لوازم خانگی – از ABS در لوازم خانگی استفاده می شود. شامل پانل های کنترل لوازم خانگی ، محفظه (ریش تراش ، جاروبرقی ، غذاساز) ، آسترهای یخچال و غیره. کالاهای خانگی و مصرفی عمده ترین کاربردهای ABS است. صفحه کلیدها نیز معمولاً از ABS ساخته می شوند.

 

لوله ها و اتصالات ساخته شده از ABS به دلیل نصب آسان تر و پوسیدگی ، زنگ زدگی و خوردگی ، کاربرد گسترده ای دارند. در صورت حمل و نقل مناسب ، آنها در برابر بارهای زمین و حمل و نقل مقاومت می کنند و همچنین می توانند در برابر آسیب مکانیکی ، حتی در دمای پایین مقاومت کنند.

 

از ABS بیشتر برای ساخت لگو ، ابزار ، وسایل ورزشی ، ابزار باغبانی استفاده می شود ، کاربردهای پزشکی شامل تولید نبولایزر ، کمپرسور و موارد دیگر است.

 

 

شرایط پردازش ABS

 

اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) یک پنجره فراوری گسترده دارد و در اکثر ماشین آلات استاندارد قابل پردازش است.

 

 

قالب گیری تزریقی

 

برای قالب گیری تزریقی با سیلندر هواکش همیشه از قبل خشک کردن لازم نیست. در صورت نیاز به خشک کردن ، 4 ساعت در دمای 80 درجه سانتیگراد به طور کلی کافی است. علائم رطوبت نوارها ، رگه ها یا حباب های قالب است و اگر هر یک از این موارد دیده شود ، مواد باید از قبل خشک شوند.

دمای ذوب: 210-270 درجه سانتیگراد
دمای قالب: از 40-70 درجه سانتیگراد
فشار تزریق مواد: 50 – 100 مگاپاسکال
سرعت تزریق: متوسط ​​- زیاد

 

اکستروژن

 

قبل از خشک شدن: 3 ساعت در دمای 70-80 درجه سانتی گراد
دمای اکستروژن: 210 تا 240 درجه سانتیگراد
طراحی پیچ: نسبت L / D 25-30 توصیه می شود

 

 

آکریلونیتریل بوتادین استایرن

 

 

خصوصیات ABS برای چاپ سه بعدی

 

ABS یکی از متنوع ترین مواد موجود برای چاپ سه بعدی است. ABS به صورت زخم رشته ای بلند در اطراف قرقره وجود دارد. فرآیند چاپ سه بعدی که با ABS استفاده می شود ، فرآیند FDM (Fusion Deposition modeling) است که در آن مواد از طریق یک نازل خوب گرم و فشرده می شوند تا طرح شما در لایه های 250 میکرونی ساخته شود.

 

 

مشاهده تمام نمرات ABS تجاری موجود برای چاپ سه بعدی

 

اشیا چاپ شده با ABS دارای استحکام ، انعطاف پذیری و دوام کمی بالاتر هستند. این یک ماده عالی برای نمونه سازی است و می توان آن را به راحتی ماشین کاری ، سنباده ، چسب و رنگ کرد.

 

یکی از اصلی ترین رقبای چاپ سه بعدی ABS ، PLA است. برخلاف ABS ، PLA یک پلاستیک تجدید پذیر است. بنابراین زیست تخریب پذیر است در حالی که ABS فقط زیست سازگار است. با این حال ، مانند بسیاری از مواد پلاستیکی ، ABS نیز قابل بازیافت است.

 

 

بازیافت و سمیت ABS

 

همانطور که در بالا ذکر شد پلاستیک ABS ماده زیست سازگار و قابل بازیافت است. ABS شماره پلاستیکی خاص خود را ندارد. محصولات ساخته شده با ABS از شماره بازیافت شماره 9 استفاده می کنند.

 

ABS 100٪ قابل بازیافت است
ABS غیر سمی و بی ضرر است

 

بازیافت ABS
هیچ ماده سرطان زایی شناخته شده ای ندارد و هیچ اثر سو بر سلامتی مرتبط با قرار گرفتن در معرض آن شناخته نشده است. پایدار و بدون شستشو است.

ABS بازیافت شده را می توان با مواد بکر مخلوط کرد و با حفظ کیفیت بالا محصولی با هزینه کمتر تولید کرد.

 

——————————————————————–

 

پک هاوس فروشنده و تامین کننده آکریلونیتریل بوتادین استایرن با قیمت ویژه و کیفیت درجه ۱ می باشد. جهت تهیه این ماده با کارشناسان بخش پلیمری به شماره ۰۲۱۸۶۰۵۳۱۷۵ تماس بگیرید.

 

با وارد کردن اطلاعات خود در کادر پایین نیز از خدمات مشاوره رایگان همکاران بخش فنی ما بهره مند شوید!

 

——————————————————————–

منبع

 

https://bit.ly/3ri0O5D https://b2n.ir/h45629 https://cutt.ly/EmBfWqb
https://tinyurl.com/5atb6sc7 yun.ir/40b2u3 shorturl.at/frFRT
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با کارخانه اصفهان