پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

بیش از 700 کشته پس از نوشیدن الکل برای درمان ویروس کرونا در ایران !

بیش از 700 کشته پس از نوشیدن الکل برای درمان ویروس کرونا در ایران !

بیش از 700 کشته پس از نوشیدن الکل برای درمان ویروس کرونا در ایران !

مسمومیت با متانول : بیش از 700 نفر در ایران پس از خوردن متانول سمی جان خود را از دست دادند. این افراد به اشتباه تصور كردند كه الکل متانول می تواند ویروس کرونا را درمان كند.

 

یک مقام پزشکی قانونی گفت که مسمومیت با الکل باعث کشته شدن 728 ایرانی بین 20 فوریه تا 7 آوریل شد. بر اساس این گزارش ، سال گذشته تنها 66 مورد مرگ بر اثر مسمومیت با الکل رخ داده است.

 

بر اساس گزارشی از دولت که اوایل آوریل در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا منتشر شد ، در سال گذشته مسمومیت با الکل در ایران 10 برابر افزایش یافته است.

 

کیانوش جهانپور سخنگوی سابق وزارت بهداشت ایران با بیان اینکه 5 هزار و 11 نفر در اثر الکل متانول مسموم شده اند ، افزود: حدود 90 نفر بینایی خود را از دست داده و یا در اثر مسمومیت با الکل دچار آسیب چشم شده اند.

 

حسین حسنیان ، مشاور وزارت بهداشت ، گفت که شمار نهایی افرادی که بینایی خود را در اثر مسمومیت با متانول از دست داده اند می تواند بسیار بیشتر باشد.

 

ایران با  بیش از 1623159 مورد تایید شده ، با بدترین شیوع ویروس کرونا در خاورمیانه روبرو است.

 

مسمومیت با متانول

در نوشیدنی ها نمی توان بو و مزه متانول را حس کرد. ورود متانول به بدن باعث تأخیر اندام و آسیب مغزی می شود. علائم آن شامل درد قفسه سینه ، حالت تهوع ، تزریق بیش از حد هوا ، کوری و حتی کما است.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریكا ، احتمال تزریق مواد ضد عفونی كننده به بیماران را مطرح كرد و باعث ایجاد هیاهوی بین المللی در تولیدكنندگان ، پزشكان و آژانس های دولتی شد كه هشدارهای خود را در مورد مصرف مواد ضد عفونی كننده مانند سفید کننده هشدار می دهند.

در ایران ، دولت موافقت می کند که تولیدکنندگان متانول سمی یک رنگ مصنوعی به محصولات خود اضافه کنند تا مردم بتوانند آن را جدا از اتانول ، نوعی الکل که می تواند در تمیز کردن زخم ها استفاده شود ،تشخیص دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.