پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

پلاستیک ها و فوم ها به فضای آینده زندگی در اتومبیل کمک می کنند

پلاستیک ها و فوم ها به فضای آینده زندگی در اتومبیل کمک می کنند

پلاستیک ها و فوم ها به فضای آینده زندگی در اتومبیل کمک می کنند

 

مواد پلیمری در خودرو

 

مواد پلیمری در خودرو – کاربر از فضای داخلی خودروی آینده چه انتظاری دارد؟ با وجود اتومبیل های اشتراکی و مشترک که نماد اصلی تحرک در آینده هستند ، فضای داخلی که امروز آن را می شناسیم تغییر اساسی خواهد کرد.

 

فرمان ناپدید می شود ، مسافران دیگر مجبور نیستند در ترافیک بمانند. صندلی هایی که اکنون فقط برای تنظیم موقعیت هستند ، می توانند به طور کامل بچرخند. پنجره ها بزرگتر خواهند شد ، تا داخل ماشین روشن تر شود و به مسافران اجازه دهد از چشم انداز اطراف خود لذت ببرند.

 

با افزایش زمان ، مسافران, سیستم های صوتی ، به طور کلی ویژگی های سرگرمی بیشتر و آرامش و سکوت می خواهند.

 

به طور خلاصه می توان گفت: فضای داخلی خودرو آینده به فضایی برای راحتی و آرامش تبدیل خواهد شد – فضای جدیدی برای زندگی. اما این انتظارات جدید تولیدکنندگان خودرو را به چالش می کشد ، زیرا هر ویژگی اضافی به وزن کلی خودرو افزوده است.

 

مواد سبک به میزان قابل توجهی به وسیله نقلیه آینده اضافه می شوند. از نظر سازنده ، مواد سبک وزن و در درجه اول عاملی اساسی برای دستیابی به اهداف انتشار ناوگان CO2 است. در عین حال ، مواد پلیمری در خودرو بدون اینکه ایمنی به خطر بیفتد به دامنه بهتر یا بهره وری سوخت کمک می کنند . برای کاهش وزن خودرو، نه تنها می توان فلزات را جایگزین کرد ، بلکه می توان با استفاده از ترموپلاستیک های تازه توسعه یافته یا بهبود یافته ، برنامه های پلاستیکی موجود را کوچک و طراحی مجدد کرد.

 

مواد سبک وزنی که داخل ماشین استفاده میشوند, نباید بو و جذابیت چشم داشته باشند. این مواد بسیار محبوب هستند. و همچنین در برابر استفاده شدید توسط کاربران مختلف مقاومت می کنند. با تبدیل شدن فضای داخلی خودرو به فضای زندگی ، مواد باید بتوانند صدای خارج شده از ماشین را نیز کاهش دهند. در همان زمان سر و صدا از داخل ماشین باید در داخل باقی بماند.

 

در نتیجه ، پلاستیک ها و فوم ها چگونه می توانند به رفع این انتظارات کمک کنند؟ پک هاوس طیف متنوعی از مواد را ارائه می دهد که می تواند فضای داخلی خودرو را در آینده زنده کند.

 

 

 (POM) – آیا تفاوت را حس می کنید؟

 

POM و کیفیت هوای خودرو

 

کیفیت هوا در کابین اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. با افزایش استفاده از پلاستیک در داخل خودرو ، کاهش VOC (ترکیبات آلی فرار) در حال تبدیل شدن به عاملی اصلی برای بهبود کیفیت هوای داخل خودرو است. نقش pom و کیفیت هوای خودرو بسیار پررنگ است. VOC ها گازهایی با پایه کربن هستند که می توانند از مواد پلاستیکی در دمای اتاق به خصوص در اتومبیل های تازه تولید شده تبخیر شوند. در محیط های بسته ، این گازها می توانند منجر به ناراحتی و سلامتی مانند سردرد یا حالت تهوع شوند.

 

پک هاوس ، تولید کننده Homo- و کوپلیمر POM با نام تجاری Tenactm، سالها قبل از اینکه صنعت خودرو به این موضوع بپردازد ،Tenactm ماده ای با VOC کم تولید کرد. Tenactmکمترین کلاس انتشار VOC در جهان را دارد. بیش از استانداردهای بالای همه OEM ها در سراسر جهان.

 

علاوه بر این ، خصوصیاتی مانند اصطکاک کم ، مقاومت در برابر خراش و مقاومت مکانیکی بالا ، Tenactm را به ماده ای مناسب برای کاربردها در خودرو تبدیل کرده است. این در حال حاضر در برنامه هایی مانند لغزنده برای تنظیم صندلی ، پشتیبانی کمر برای راحتی صندلی یا دکمه های فشار کمربند ایمنی استفاده می شود.

 

این شرکت اخیراً با استفاده از پوسته های آلومینیوم به عنوان پرکننده ، Tenactm کم VOC با اندازه فلز را تولید کرده است. از لحاظ  ظاهری مانند فلز ، از مقاومت در برابر خراشیدگی بالایی برخوردار است. و در عین حال کیفیت هوای داخل خودرو را در مقایسه با سایر مواد بهبود می بخشد. بنابراین کارایی POM و کیفیت هوای خودرو بسیار بالاست.

 

 

پلی پروپیلن (PP) – گزینه اقتصادی

 

کاربرد پلی پروپیلن در خودرو

 

کاربرد پلی پروپیلن در خودرو یک گزینه اقتصادی با در نظر گرفتن مفهوم خودروهای خود مختار ، سقف های پانوراما نور بیشتری را در داخل ایجاد می کنند. و چشم انداز عالی از اطراف را به مسافران ارائه می دهند. پلی پروپیلن شیشه ای تقویت شده پک هاوس دارای قابلیت جریان پذیری بالا است. و در مقایسه با پلی آمید دارای مزایای هزینه ای است. از کاربرد پلی پروپیلن در خودرو اینگه پنل های سانروف سبک و بزرگتر ساخته شده از این ماده به تجربه کلی فضای زندگی خودروهای آینده می افزاید.

 

 

Polyamide (PA) – در طولانی مدت خوب به نظر می رسد

 

کاربرد پلی آمید در خودرو

 

پلی آمید به نظر خوب است. با وجود نور خورشید در داخل ماشین ماندگاری طولانی دارد ، نیاز به مواد مقاوم در برابر اشعه ماورا UV بنفش افزایش می یابد. پلی آمید پک هاوس بدون هیچ گونه پوشش اضافی در برابر سخت ترین آزمایش های اشعه ماورا بنفش خارجی خودرو مقاومت می کند .

 

از کاربرد پلی آمید در خودرو این که برای براکت های آینه بیرونی استفاده می شود . و اکنون در داخل ماشین راه خود را پیدا می کند. کاربرد پلی آمید در خودرو در حال حاضر برای تیغه های ظریف و جدار نازک و بدون رنگ سیستم تخلیه داشبورد ، به طور مستقیم در زیر شیشه جلو قرار گرفته و با حداکثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده می شود.

 

 

فوم پلی آمید (در دست ساخت) – صدای سکوت

 

صدای سکوت عایق صدا به عاملی اصلی برای تجربه فضای زندگی در داخل خودرو تبدیل خواهد شد. صدای محیط باید در بیرون نگه داشته شود . در حالی که موسیقی بلند باید در داخل ماشین باقی بماند. پک هاوس بر اساس تخصص خود به عنوان یکی از تنها چهار سازنده کاملاً یکپارچه پلی آمید در حال توسعه اولین فوم مهره پلی آمید در جهان است.

 

با خواص اثبات شده پلی آمید – مانند مقاومت در برابر گرما و شیمیایی بالا – شکل خاص دانه های آن-همچنین کاهش قابل توجه صدا را امکان پذیر می کند.

 

منبع

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.