پک هاوس : تولید تامین و بسته بندی مواد شیمیایی

از بین بردن لکه ها با حلال های شیمیایی

از بین بردن لکه ها با حلال های شیمیایی

از بین بردن لکه ها با حلال های شیمیایی

 

حلال ۴۰۲, ایزوپروپیل الکل , اسید استیک و … از جمله حلال های مهم در از بین بردن لکه ها میباشند. در ادامه با این مواد بیشتر آشنا شوید.

 

 

لکه خودکار

 

لکه خودکار عموما با کمک الکل ها از بین میرود. بهترین الکل برای این منظور, رابینگ الکل است. ( در صورت در دسترس نبودن رابینگ الکل, میتوانید از ایزوپروپیل الکل استفاده نمایید.) حلال ۴۰۲ نیز حلالی مناسب در از بین بردن لکه های جوهر معرفی شده است.

 

 

لکه خون

 

لکه ی خون را میتوانید با شست و شو با آب یخ برطرف نمایید. همچنین گذاشتن یخ برای مدتی بر روی لکه نیز میتواند تا حدودی موثر واقع شود. در صورتی که لکه الکل باقی ماند از ایزوپروپیل الکل استفاده کنید.

 

 

لکه روغن

 

لکه های روغن یکی از رایج ترین لکه ها بر روی لباس ها می باشد. این لکه ها را میتوانید با کمک شوینده ها از بین ببرید. شوینده های آنزیمی و همچنین صابون از بهترین شوینده ها برای از بین بردن این لکه ها به شمار می روند.

 

 

لکه چای

 

شما هم ممکن است تا به حال با لکه های مقاوم چای بر روی فرش, لباس و … مواجه شده باشید. این لکه ها را میتوان با جوش شیرین ( بی کربنات سدیم ) و یا با کمک سرکه ( اسید استیک با غلظت کمتر) پاک نمایید.

 

 

لکه چمن

 

اگر لکه های چمن را با شوینده های آنزیمی نتوانستید از بین ببرید از سرکه نیز میتوانید برای این منظور استفاده کنید. در صورتیکه لباس شما سفید است می توانید از شوینده های حاوی کلر نیز استفاده کنید. پیش از استفاده از سرکه مطمین شوید که این ماده بی رنگ لباس شما را از بین نمی برد.

 

 

شما کدام حلال ها را برا از بین بردن لکه ها پیشنهاد میکنید ؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.