از مواد اولیه پلاستیک بیشتر بدانید! واردات مواد اولیه پلاستیک و صادرات.

از مواد اولیه پلاستیک بیشتر بدانید! واردات مواد اولیه پلاستیک و صادرات.

مواد اولیه پلاستیک چیست ؟

 

مواد اولیه پلاستیک ( در لفظ انگلیسی : Plastic Raw Materials ) در واقع نوعی ترکیبات شیمیایی است که در زنجیره های طولانی ساخته شده اند. اینها پلیمر نامیده می شوند و به نوبه خود از قطعات کوچکتری به نام مونومر ساخته می شوند. (صادرات مواد اولیه پلاستیک ,‌ واردات مواد اولیه پلاستیک و واردات پروفرمایی مواد اولیه پلاستیک در پک هاوس >>‌ با ما تماس بگیرید. )

 

از پلیمرهایی که پلاستیک (ترموپلاستیک) می نامیم به عنوان مثال در اتومبیل ، مسواک و یخچال استفاده می شود. این ماده اولیه پلاستیکی است که به روشهای مختلف اصلاح شده است ، یا با رنگدانه ها رنگ آمیزی شده ، با الیاف شیشه تقویت شده و یا با نرم کننده ها اصلاح می شود تا به این مواد خصوصیات مختلفی بدهد.

 

در واقع بهتر است بگوییم این مواد شامل مواردی است که شما در زندگی روزمره خود از همه چیز از صبح اول صبح که یخچال را باز می کنید گرفته تا آخرین چیزی که شب ها مسواک می زنید ، در زندگی روزمره خود استفاده می کنید. پلاستیک همه جا است و کار با آن ماده ای آسان است. این برنامه کاربردهای بسیاری دارد و با تغییرات بی شماری در دسترس است.

 

با استفاده از افزودنیهای مختلف ، می توانید خواص این مواد را نیز تغییر دهید ، به عنوان مثال ، می توانید پلاستیکی بسازید که بتواند در معرض گرمای طولانی مدت ، اشعه UV خورشید قرار گیرد و آب کمتری را جذب کند.

 

 

انواع این مواد

 

انواع مختلف مواد اولیه کاربردهای مختلفی دارند. پلی پروپیلن در کاربردهای داخلی در صنعت خودرو بسیار رایج است ، به عنوان مثال ، در حالی که پلی آمید در محفظه موتور بیشتر دیده می شود ، زیرا دمای ذوب بالاتری دارد (گرما را بهتر تحمل می کند) و تا حدی سخت تر است.

 

ABS یکی دیگر از مواد اولیه پلاستیکی است که اغلب در زندگی روزمره با آن روبرو می شویم زیرا ویژگی های مقاومت در برابر ضربه و مقاومت آن برای ماشین آلات آشپزخانه و تجهیزات رایانه ای مناسب است.

 

همچنین معمولاً مخلوط کردن دو ماده مختلف پلاستیکی برای بدست آوردن ماده ای که از بهترین ویژگی های هر دو ماده استفاده می کند مانند PC / ABS که در آن از مقاومت در برابر ضربه و مقاومت ABS و مقاومت در برابر حرارت کامپیوتر استفاده می شود ، معمول است.

 

PC / ABS همچنین معمولاً در صنعت خودرویی مورد استفاده قرار می گیرد که سازنده جزئیات براقیت بالا و خصوصیات مناسب در برابر ضربه و گرما را بخواهد ، اما در عین حال شکل دهی آن بسیار آسان است.

 

پک هاوس فعال در زمینه واردات و صادرات انواع مختلف ماده های پلیمری و شیمیایی در ایران می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

بخش پلیمری : ۰۲۱۸۶۰۵۳۱۷۵

بخش شیمیایی : ۰۲۱۸۸۰۶۹۶۵۸

 

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.